WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej, tektura; 42 x 61 cm;
sygn. monogramem wiązanym (czarną farbą) l. d.: WWeiss;
na odwrocie stempel z nr. 90.
Obraz wystawiany i ujęty w katalogu: "Żywioł i zmysłowość, Wojciech Weiss i Aneri", Kraków, Galeria Connaisseur - 2010 katalog str. 27, z tytułem "W sadzie"; Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa, Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Dolne, str. 42, poz. 92, z tytułem "W sadzie"; "Wojciech Weiss" katalog wystawy, Fundacja Jana Potockiego New Era Art., Śląski Dom Aukcyjny, 2014, str. 11, z tytułem "W sadzie"
cena wywoławcza: Wykup abonament
gwasz, tektura; 38,5 x 28,3 cm w św. p-p.;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: ww;
na odwrocie owalna pieczęć z faksymilami podpisu, napisem: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom Artysty i numerem 001586; w prawym dolnym rogu napis ołówkiem: z pracowni Wojciecha Weissa ok. 1925
tusz, papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW;
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 285
olej, tektura; 13 x 21 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku;
oraz nr ze spuścizny artysty: 0005274 (ostatnia cyfra dopisana ręcznie);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 245
Akt siedzącej kobiety, ok. 1920
olej, płótno; 80 x 52 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie stempel z numerem 70.
Złota jesień w Kalwarii (1940)
niesygnowany (opinia Zofii Weiss-Nowina Konopka)
olej, płótno
50.5x65.2 cm
sygn. l.d.
olej, płótno
64.5x49.5 cm
Ołówek, tusz lawowany, papier; 40 x 29,8cm
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 001567, u dołu napis ołówkiem: 1930-35
Akwarela, papier, 30x 22cm;
Sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Widok spod arkad na Plac Św, Marka
Ołówek, papier; 27,3 x 22,1 cm
Sygn.p.d..:WW
Wnętrze bazyliki Św. Marka w Wenecji
Sygn.p.d.: WW
Widok spod arkad Pałacu Dożów na plac św. Marka w Wenecji
Ołówek, papier; 21,5x 27,3cm
Sygn.l.d.:WW
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem,, papier; 22,5 x 30 cm
Sygn.p.d.: WW
Akwarela, papier; 24,5 x 35,5 cm;
Sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
Olej, tektura; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
Sygn. p. d.: WW
Akwarela, papier; 25,5 x 31,5 cm;
Sygn. p. d.: WW (ołówkiem)