BEKSIŃSKI Zdzisław (1929-2005)
piórko, tusz, papier, 28 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. g.: BEKSIŃSKI
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, karton,
34.3 x 24.7 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: BEKSIŃSKI 69
olej, płyta pilśniowa,
71.5 x 85.5 cm
sygn. na odwr. d.: BEKSIŃSKI | 1988, wyżej po l.: 31 [lub: 30] x 0`5
olej, płyta pilśniowa,
122 x 73 cm
sygnowany na odwr. pionowo wzdłuż l. kraw.: BEKSIŃSKI 1977
rysunek, długopis, papier, 29 x 21 cm;
sygn. i dat. l. g.: BEKSIŃSKI 65.
tusz, pióro, druk, papier,
29 x 20 cm
sygnowany tuszem l.d.: BEKSIŃSKI 90
olej, płyta pilśniowa,
98 x 132 cm
sygnowany na odwr. l.d.: YĘ [w ramce] | BEKSIŃSKI 1998 tamże pośr. nalepka autorska z informacją o sposobie utrzymania obrazu w dobrym stanie technicznym
tusz, pióro, akwarela, kredki, papier,
29 x 23 cm
sygnowany długopisem l.g.: BEKSIŃSKI 98
olej/płyta
91x72 cm
olej, płyta pilśniowa,
98 x 98 cm
sygnowany na odwr. d.: B Ś [w ramce] | BEKSIŃSKI | 1998
sygnowany na odwr. d.: R 9 [w ramce] / BEKSIŃSKI / 1997
olej, płyta pilśniowa, 132.7 x 98 cm
akryl, płyta pilśniowa,
122.5 x 98.5 cm
sygnowany na odwr. wzdłuż p. krawędzi: BEKSIŃSKI 1972 tamże p.g. dwie nalepki: z wystawy w Galerie Simone van Dormel, Bruksela 1976 i Biura Handlu Zagranicznego "Desa" z 1976
1997 r.
Olej na płycie 91,5 x 87,5 cm
Sygnowany na odwrocie "OĄ / BEKSIŃSKI 97"
olej, płyta pilśniowa
72,7 x 60 cm
olej, płyta pilśniowa
72,7 x 60 cm
mieszana,
59.5 x 59.5 cm
sygnowana czarnym tuszem pod ryc. l.: PO 729, śr.: 3/25, p.: Beksiński 99
akryl na płycie pilśniowej, 122 x 98 cm
na odwrocie podpis: "Beksiński 72"Malarz, grafik i rzeźbiarz. Należy do ścisłej czołówki polskich malarzy współczesnych. Z wykształcenia architekt, malarstwo uprawia od 1955 r. Sławę i uznanie krytyki przyniosły mu obrazy o charakterystycznej, nierealnej tematyce stanowiącej "fotografię wizji artysty".
akryl na płycie, 87 x 73 cm
na odwrocie podpis: "Beksiński 1976"
Historyjka taka dla J. Gielniaka, 1963
długopis na papierze, 30,1 x 21 cm
sygnowany p.d.: "Beksiński 63"
p.d. : "Historyjka taka/ dla J. Gielniaka/ Sanok 6.10.66/ (He! He!" przy brzegu, po lewej napis: "(A żona mi mówi, że się pan obrazi! To co ja mam robić? Niech to diabli porwą! Czy to ja się prosiłem na ten świat?)"
grafika komputerowa, odbitka 3/25, 58x43 cm