1 zł
2 600 000 zł

WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Pola

olej, płótno; 50,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: WWeiss

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż z Kalwarii

olej, płótno, 45 x 63,2 cm,
sygn. p.d.: W. Weiss

Altana w ogrodzie

sygn. p.d.
(na odwrociu stempel z nr 001371 Ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa)
akwarela, papier
30x44 cm

Szkic do Strachów (1905)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
30x23.5 cm

Dworek w słońcu

olej/tektura, 27,5 x 19 cm
sygnowany l.d.: `WW` (monogram wiązany)

Wschód księżyca

olej, tektura; 27,5 x 33,8 cm
sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą)
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW),
niżej numer ze spuścizny artysty: 000513

Kalwaria - Zachód słońca, 1906

olej, tektura; 21 x 12,7 cm
sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000616

Słoneczniki, 1907

Na odwrocie zarys szkicu pejzażu z chmurami
olej, tektura; 23,5 x 35,5 cm
sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000229, a także odręcznie napisany ołówkiem nr 54

Motyw z ogrodu, 1906

olej, tektura; 12,5 x 20,7 cm
sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000659 4

Kwiaty, 1902

olej, deska; 23,5 x 33,3 cm
sygnowany p.d.: WW (czarną farbą)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000420 4

Tulipany w wazonie

olej, płótno; 51 x 61,5 cm

Pejzaż, ok. 1918

olej, płótno; 64 x 48 cm

Renia przed domem, 1907/1908

olej, tektura; 24 x 33,5 cm
sygnowany l.d.: WW (czarną farbą)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000698 2; napis odręczny: Kalwaria 1907/8

Kazio nad książką, 1910

olej, tektura; 24 x 34 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000533 2;
napis odręczny: Kalwaria Kazio Florek 1907

Renia czytająca, 1908

olej, tektura; 35 x 25 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000592 2;

Śpiące dziecko

olej, tektura; 26 x 36 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000469 2;

Kobieta z dzieckiem - Aneri z Hanusią, 1921

olej, tektura; 23,6 x 33,4 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000818 4; napis odręczny: Kalwaria 1921

Kobieta we wnętrzu kuchennym

olej, tektura; 24,2 x 33,6 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000790 4;

Słoneczniki ze strachem na wróble, 1907

olej, tektura; 28 x 19 cm
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku monogram wiązany WW),
niżej numer ze spuścizny artysty: 000500.
Napis odręczny ołówkiem: Kalwaria 1907 oraz nr 80

Portret kobiety z papierosem

olej, płótno; 71 x 55 cm
sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskiego z 1985r.

liczba obiektów: 1794