1 zł
2 600 000 zł

FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Pejzaż z saniami

gwasz i akwarela na tekturze, 32,3 x 66 cm
sygn. p.d.: "JFałat Polesie"
Ekspertyzy

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż z Bystrej (1917)

sygn. dat. l.d.
akwarela, ołówek, papier
35.5x56.5 (w świetle passe-partout )

Na statku, 1887

chromolitografia, wg obrazu J. Fałata, wym. 210 x 285 mm
(odbitka naklejona na oryginalny kartonowy podkład o wym. 340 x 460 mm).
Grafika z : Albumu Artystów TPSP w Krakowie 1887.

Świerki w śniegu

pastel, papier, 88 x 48 cm; sygn. p.d.: JFałat 06

Nagonka

akwarela, gwasz, tektura 16 x 21 cm (w świetle oprawy),
sygn. p.d.: Jul Fałat

Zimowy pejzaż z chałupami

akwarela, gwasz, tektura; 24 x 50 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: jFałat

Pejzaż zimowy

akwarela, naklejona na płótno, 55 x 129 cm;
sygn. p.d.: jFałat / Bystra 1918
Na odwrocie dwa poświadczenia autentyczności z 1944 r. wydane przez Stanisława Dąbrowskiego i Stanisława Mazurkiewicza.

Widok na Kościół Św. Anny, 1919

akwarela, papier,
53.5 x 72.5 cm
sygnowany p.d.: JFałat Warszawa 1919 (inicjały wiązane)

Zimą w Osieku, ok. 1920

olej, tektura,
35.4 x 96 cm
Sygnowany p.d.: JFałat Osiek

Polesie

Akwarela, papier, 135 x 104 cm;
Sygn. i dat. l.d.- Fałat Polesie 1901

Autoportret

akwarela, papier naklejony na płótno, wym.: 57 x 38,5 cm
sygn. l.d.: J. Fałat Bystra 1911

Bystra

technika mieszana, tektura, wym.: 67,5 x 98 cm
sygn. l.d.: J. Fałat / Bystra 1918

Szkic postaci kobiecej

akwarela, papier, 19,8 x 11,8 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: jFałat

Głowa mężczyzny

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 26 x 18 cm (w świetle oprawy); sygn. p.g.: Jul Fałat 900

W kniei

akwarela, papier, 140 x 107 cm; sygn. l.d.: jFałat/ Polesie 1910

Przełęcz Kocieska

akwarela, papier, 43,5 x 76 cm; (w św. oprawy); sygn. l.d.: JFałat / Kocież
na odwrocie pieczęć z opisem obrazu

NA POLOWANIU, 1908

tempera na tekturze, 59,6 x 139 cm,
sygnowana p.d. "JFałat 908"

Po polowaniu

akwarela, papier naklejony na płótno, 106 x 135 cm;
sygn. l.d.: J. Fałat/ Hubertusstock 1898; na odwrocie: nalepka Muzeum Sztuki w Łodzi oraz pieczęć Muzeum Sztuki 227; nalepka Ramy Stylowe Stefan Dytry Żurawia nr 23

Jeleń w lesie

akwarela, papier, 74 x 54 cm;
na odwrocie: nalepki:1) TPSP w Krakowie (nr 152) z 1909 r. z tytułem Jeleń w lesie, 2) TPSP w Krakowie z 1935 r. z tytułem Jeleń w lesie, 3) TPSP w Krakowie (nr 0733) z 1912 r. z tytułem Las sosnowy

Kraków we mgle, 1898

olej, płótno,
39.5 x 100 cm
sygnowany p.d.: Jul Fałat 98

liczba obiektów: 704