HECHT Józef (1891 Łódź -1952 Paryż)
olej, płótno; 65,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: Joseph Hecht,
na odwrocie na blejtramie nalepka z odręcznym napisem: Joseph Hecht No2 Paysage d`Ete/ 14 cite Falyniere Paris
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno: 46 x 65 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Joseph Hecht
miedzioryt na papierze; odcisk płyty 30 x 40 cm; ramka, szkło.
Paryż, atelier Józefa Hechta; z teki grafik zatytułowanej "Atlas", z tekstami André Suarčsa i Gustawa Kahna; 1928.
sucha igła, papier; 17,5 x 23,5 cm (wymiar odbitki),
37 x 47 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JozezeHecht
napis l. d.: 3: 39 (poniżej odbitki)
Na odwrocie wtórne napisy Joseph HECHT (1891-1951) - Jardin a Colliaure V.1920-fointe séde? - 179 x 238 (Jafan 267 x 362) - liste Hecht n°239
Sucha igła, akwaforta
wym.: 191 x 285 mm
sygn. oł. p.d.: Joseph Hecht; w obrębie kompozycji umieszczono graficzny znak artysty; nakład 50 egz. Lit.: Tonneau-Ryckelynck/Plumart 291.
Sucha igła, akwaforta
wym.: 198 x 275 mm
sygn. oł. p.d.: Joseph Hecht, l.d.: 23 a 45; w obrębie kompozycji umieszczono graficzny znak artysty. Lit.: Tonneau-Ryckelynck/Plumart 266.
Sucha igła, akwaforta; wym. komp.: 148 x 195 mm
sygn. oł. p.d.: Joseph Hecht, l.d.: 18/31; w obrębie kompozycji umieszczono graficzny znak artysty; praca z powstałego w Paryżu 11-planszowego cyklu "Animaux"; grafiki odbite przez artystę w Chalcographie du Louvre. Lit.: Tonneau-Ryckelynck/Plumart 178.
Sucha igła, akwaforta
wym. komp.: 247 x 325 mm
sygn. oł. p.d.: Joseph Hecht, l.d.: epreuve d'impession Efektowna praca, szerokie marginesy; odbitka na niebieskawym papierze. Grafika pochodzi z 4-planszowej teki "Atlas", z tekstami Gustave Kahna i André Suaresa, wydanej w Paryżu, w nakładzie 79 egz. Lit.: Tonneau-Ryckelynck/Plumart 163.
Sucha igła, akwaforta; wym. komp.: 238 x 335 mm
sygn. oł. p.d.: Joseph Hecht. Efektowna praca, szerokie marginesy, drobne ślady wilgoci. Grafika pochodzi z 4-planszowej teki "Atlas", z tekstami Gustave Kahna i André Suaresa, wydanej w Paryżu, w nakładzie 79 egz. Lit.: Tonneau-Ryckelynck/Plumart 163. (il. s. 30)
Sowa uszata, lata 30. XX wieku
Olej, płótno; wym. (w świetle pp): 46 x 38 cm
sygn. p.d.: Joseph Hecht.
Olej, płótno; 64 x 80,5 cm
Sygn. l.d. Josef Hecht/ Kraków 1912
Sucha igła;
wym.: 126 x 38 mm;
sygn. oł. p.d.: Hecht. Odbitka stanowa (l.d. oł.: Etat).
sucha igła, papier, 19,5 x 11,8 cm (odcisk płyty),
38 x 26 cm (arkusz)
Martwa natura z japońską porcelaną (1912)
sygn. dat. l.d.
olej, płótno
60x76
MOULIN DE LA GALETTE, OK. 1930
olej, płótno
sygn. l.d. "Joseph Hecht"
82 x 100 cm
Proweniencja: Kolekcja I.B. Frydmana, Paryż
Sucha igła; wym.: 116 x 89 mm; nie sygn.; odbitka stanowa.
Sucha igła; wym.: 75 x 119 mm; sygn. oł. p.d.: Joseph Hecht, l.d.: III etat.