OBERLÄNDER Marek (1922 - 1978)
tusz, akwarela na papierze,
40,5 x 28,5 cm, sygnowany l.d. "MO/1959", na odwrocie notatka kolekcjonerska: "Marek Oberlander/gekauft in Krakau/October 1988/DM 150,-(150.000 pl)/Galeria "Inny Świat" /ul.Floriańska. Ausstellung"
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, tusz/papier, 63,5 x 49 cm
sygn. i dat.: `M. Oberlander / Laversin 1964`
technika własna, papier, 64 x 50 cm; sygn. i dat. p.d.: M.Oberländer 1964 / Stockholm; drobne przedarcia na krawędzi pracy
akwarela, gwasz, papier,
wymiary w świetle passe-partout: 56,5 x 40,5
sygn. p.d.: M. Oberländer 1964
Martwa natura z żółtym wiadrem i cebulami, 1963
olej, płótno,
60 x 40 cm
na odwr. napis: M. OBERLÄNDER | 1963
olej, płótno,
81 x 65 cm
na odwrocie na płótnie nalepka Desy w języku niemieckim na blejtramie napis:
M Oberlander | Postać w tonacji czerwieni i różu
Gwasz, tusz na papierze 49 x 64 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie autorski napis - "Nice 66"
tusz pióro, papier kremowy,
21 x 33 cm
sygnowany białym gwaszem p.d.: M. Oberländer | 1965 /Levens/