OSTOJA-CHROSTOWSKI Stanisław (1897 Warszawa - 1947 Warszawa)
Maryna porwana przez korsarzy, 1937
Drzeworyt; wym.: 230 x 165 mm;
sygn. oł. śr.d.: St.O.Chrostowski 1937; ilustracja do sztuki W. Shakespeare`a "Pericles. Princes of Tyre", 1937.
Lit.: A. Pietrzak, Stanisław Ostoja-Chrostowski, Warszawa 2007, poz. 310, il. s. 225.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Drzeworyt na tincie, bibuła; wym.: 193 x 184 mm;
sygn. oł. śr.d.: St.O.Chrostowski - 1930.
Lit.: A. Pietrzak, Stanisław Ostoja-Chrostowski, Warszawa 2007, poz. 28, il. s. 110.
Ptak na śniegu (Wierzby), 1931
Drzeworyt; wym.: 140 x 100 mm;
sygn. oł. śr. d.: St. O. Chrostowski 1934.
Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (19001947)", Warszawa 2007, poz. 37, il. s. 117.
Drzeworyt; wym.: 163 x 130 mm;
sygn. oł. śr. d.: St.O-Chrostowski.
Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 2007, poz. 43, il. s. 123.
Drzeworyt; wym.: 190 x 140 mm;
sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski, p.d.: 1933; grafika z "Księgi Pamiątkowej ku czci poległych lotników", 1933.
Lit.: "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 1948, poz. 60, il. s. 142.
Drzeworyt; wym.: 150 x 120 mm;
sygn. oł. l.d.: St.O.Chrostowski, p.d. data. Na odwrocie opis: winieta do książki [H. Majkowskiego] "Ballada o wiatrakach".
Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 2007, poz. 161, il. s. 178.
Drzeworyt; wym.: 100 x 120 mm;
sygn. oł. p.d.: St.O.Chrostowski.
Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 2007, poz. 30, il. s. 111.
Drzeworyt; wym.: 225 x 166 mm;
sygn. oł. l.d.: ST. O-Chrostowski;
sygn. pł. monogram SC (na suszącym się praniu).
Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 2007, poz. 55, il. s. 129. Stan zachowania: zaplamienie.
Ballada [Zamek w Ojcowie], 1931
Drzeworyt; wym.: 223 x 165 mm;
sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski, p.d. data.
Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 2007, poz. 46, il. s. 125.
Legenda o św. Kazimierzu, 1929
Drzeworyt; wym.: 250 x 160 mm;
sygn. oł. l.d.: St.O.Chrostowski, p.d. data.
Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 2007, poz. 22, il. s. 105.
drzeworyt barwny, 20 x 14,5 cm,
sygn. oł. l.d.: St. O.- Chrostowski; oł. p.d.: 1931.
drzeworyt, 17,5 x 20,7 cm, sygnowany na klocku p.d. monogramem "S. C" i pod klockiem, p.d. ołówkiem, "St. O-Chrostowski" (l.d.): datowany p.d. "1934".
drzeworyt/papier, 22,3 x 20 cm (odbitka)
sygnowany ołówkiem l.d.: `St. O. Chrostowski`
drzeworyt/papier, 10 x 14 cm (arkusz w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l. d.: `St. O. Chrostowski`
drzeworyt/papier, 16 x 12,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na płycie l.d.: `SOC.`
- A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 340.
Perykles, Książe Tyru, 1940 r.
drzeworyt/papier, 33 x 22,5 cm
Książka zawiera 6 drzeworytów: Poeta Grover, Głowy na włóczniach, Zbroja Peryklesa, Buza nad morzem, Maryna porywana przez korsarzy, Perykles i Maryna.
Wydanie pochodzi z 37 tomowej bibliofilskiej serii "The comedies, Histories & Tragedies of William Shakespeare", dystrybuowanej przez Limited Editions Club. Opracowanie Herberta Farjeona. Wydano 1950 egzemplarzy.
- M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 216, poz. 145
- A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 2007, s. 78, poz. 649
- S. Woźnicki, Chrostowskiego drzeworyty szekspirowskie, Arkady, nr 4, 1939, s. 172-175.
sygn. pł. monogram SC (na suszącym się praniu). Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 2007, poz. 55, il. s. 129.
drzeworyt/papier, 13 x 22 cm
sygnowany l.d.: `St.O. Chrostowski`
drzeworyt/papier, 25 x 20 cm
sygnowany l.d.: `St. O-Chrostowski`
drzeworyt/papier, 20 x 19 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: `S. O. Chrostowski`, l.d.: `1931`