JAKUBOWSKI Stanisław (1885 - 1964)
Akwaforta, akwatinta papier; 70 x 80 mm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: St. Jakubowski
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwaforta, papier; 70 x 63 mm (odcisk płyty)
Drzeworyt, bibułka; 50 x 65 mm (odcisk klocka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną z p.: St. Jakubowski; z l. sucha pieczęć z wpisanym w okrąg monogramem wiązanym
Drzeworyt kolorowany akwarelą, bibułka; 52 x 57 mm (odcisk klocka)
Kartka złożona na pół. Na pierwszej stronie odbite życzenia: ŻYCZENIA WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 1933 I SZCZĘŚCIA W NOWYM 1934 ROKU SZLE Z KRAKOWA
Akwatinta barwa, papier; 145 x 165 mm (odcisk płyty)
Akwaforta; wym. komp.: 107 x 102 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, pod kompozycją, na krawędzi arkusza tytuł: Barbakan
Akwaforta; wym. komp.: 250 x 445 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski. Rzadka praca o nietypowej dla artysty tematyce i w innej niż zwykle technice.
Kraina słowiańskich baśni, 1929
Teka 20 drzeworytów; wym. teki: 257 x 210 mm; sygn. piórem przy kolofonie; każda z grafik (różne rozmiary, średnio 95 x 86 mm) sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski;
Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 111 x 120 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; grafika wklejona w stare pp, z opisem techniki i tytułem pracy.
akwarela, papier; 47 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Jakubowski (ołowkiem)
akwarela, papier; 48 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Jakubowski
Portret Jana Kochanowskiego, 1930
Akwaforta według obrazu Jana Matejki; wym. (owal): 283 x 222 mm; plansza: 530 x 370 mm; sygn. pł. p.d.: ryt. St. Jakubowski, l.d.: mal. Jan Matejko; poniżej powtórzenie sygn. w suchym wytłoku oraz nota: WYTŁOCZONO 500 NUMEROWANYCH EGZEMPLARZY NAKŁADEM TOW. MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI W KRAKOWIE Z OKAZJI ZJAZDU NAVKOWEGO IM. JANA KOCHANOWSKIEGO = NR; odb. nr: 180. Lit.: "Portrety osobistości
Miedzioryt; wym.: 180 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski. Grafika była premią dla członków Towarzystwa Miłośników Książki; odbitka po konserwacji.
Bogowie Słowian (Mitologja słowiańska), 1919
Teka 12 drzeworytów;
wym. teki: 400 x 290 mm;
sygn. płyt;
zeszyt 1 "Bogowie" (jedyny jaki się ukazał) wydany nakładem Spółki Wydawniczej "Praca i książka", Przemyśl [1919];
druk: Zagajewski i Łazor w Przemyślu;
karta tytułowa i opisy w jęz. polskim i francuskim;
k. nlb. 18, tabl. nlb. 12.
Spis drzeworytów: 1. Bielboh - Czernoboh 2. Dażboh 3. Swarog, Swarożyc - Swarożyniec 4. Perun, Prowe 5. Porenut, Porewit 6. Światowit, Radegast 7. Rugiewit, Jarowit 8. Triglaw 9. Stryboh - Doda 10. Marzanna - Wełes 11. Łada - Żiwa 12. Mokosz - Chors - Semargl. Pierwsza opublikowana praca Jakubowskiego;
stan drzeworytów bardzo dobry, karta tytułowa i pierwsze wklejki opisowe naddarte i zażółcone na marginesach;
oprawa do konserwacji.
Lit.: Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 270.
Kościół Św. Barbary sygn. p.d.
akwaforta
7.8x7 cm
Drzeworyt; wym. pl.: 295 x 210 mm; sygn. pł. p.d.: Stanisław Jakubowski, l.d.: Chrystus w kapliczce / drzeworyt. Ślady zakwaszenia papieru.
Kraków 1933; nakład 3000 egz.
z odręcznym (w ołówku) podpisem autora;
35 x 28,5 cm, 21 tablic w drzeworycie oraz liczne drzeworyty w tekście - łącznie 132 drzeworyty oraz opisy życia każdego bożka po polsku, angielsku i francusku. Stan: okładka luzem, podarta, środek - dobry.
Drzeworyt na bibule;
wym.: 203 x 305 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; poniżej dedykacja autorska, dat. 12 XI 938. (il. s. 41)
Monotypia barwna;
wym.: 21 x 16,7 cm;
sygn. p.d.: St. Jakubowski (na podkładzie); w l.g. rogu płyty: monogram wiązany; monotypia naklejona na papier.
Monotypia barwna;
wym.: 31 x 23,4 cm;
sygn. i dat. oł. p.d.: St. Jakubowski 17 XI 924, l.d.: Perun (Monotypja). (il. s. 42)