BŁOCKI Włodzimierz (1885-1921)
akwaforta, sucha igła, wym.: 116 x 116 mm (odbitka obcięta). Stan zachowania: grafika naklejona w narożach na zielona planszę. Lit. I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej, Kraków 2000, il. 225.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, tektura; 115 x 90 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: WłoBłocki. 916.;
na odwrocie nalepka: KOMITET | WYSTAWY I LOTERYJ DZIEŁ SZTUKI | pod protektoratem | ARCYKSIĘCIA KAROLA STEFANA | na ..pienie warsztatów rękodzielniczych i narzędzi dla ociemniałych inwalidów wojennych, pochodzenia galicyjskiego. | Nr. | Nazwisko artysty: Błocki Włodzimierz, oraz tuszem na tekturze: "P..ca Fu.." WBłocki | Cena. 1000 K.
olej, płótno, 73 x 53,5 cm;
sygn. p.d.: WłBłocki 915.
Na odwrocie nalepka własnościowa z tytułem obrazu.
Kościół św. Marka w Krakowie, 1911 r.
chromolitografia barwna/papier
20,5 x 31,5 cm
sygnowany l. d.: `WBłocki 911`
Pochodzi z Teki Chromolitografii wydanej z okazji XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników w Krakowie w 1911 r.
chromolitografia/papier, 31,5 x 20,5 cm
sygnowany l. d.: "WBłocki 911"
Wizyta eleganckiej, młodej damy
olej na płótnie 80,5 × 55,5
u dołu po lewej zamaszysta sygnatura: "Błocki"
Kościół Św.Floriana w Krakowie 1907
litografia, wym.: 180 x 120 mm, sygn. i dat. oł. p.d.
akwaforta, akwatinta, wym.: 90 x 124 mm, sygn. oł. p.d.
olej na płótnie, wym. 115 x 85 cm.,
sygn. i dat. p.d.: W Błocki 1911.
Olej, płótno; 72,8 x 53 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: WłoBłocki
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: Własność P. Rosenbuch | Mieszka ul. (...) ndego 1.8 | Tytuł Wandusia |cena
Gwasz, karton; 77, 5 x 65,5 cm (w świetle oprawy)
Sygnatura wiązana p. d. czarną akwarelą: Wbłocki
olej na tekturze, wymiary: 44,5 x 65,5 cm,
sygn. i dat. l.d. "W. Błocki 910".
Wystawiany: TPSP Lwów 1911, TPSP Kraków 1911, Wystawa Niezależnych Warszawa 1913.
Kościół św.Marka w Krakowie (1911)
sygnowany na kamieniu l.d.
autolitografia barwna
31.5x21
Akwarela, papier; 22,5 x 16,5 cm
Sygn. p.d.: WBłocki. 912