AJDUKIEWICZ Tadeusz (1852 - 1916)
ołówek, akwarela/papier, 27,5 x 20 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: `AT`
Estymacja: 3 500 - 5 000 zł
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 32 × 50 cm
sygn. l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz
autoreplika obrazu reprodukowana w: Tygodnik Ilustrowany, 1899 nr 26, s. 508-509.
Estymacja: 33 000 - 38 000 zł
olej, płótno, 40,5 × 61,5 cm
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz
Estymacja: 38 000 - 44 000 zł
Portret damy w czerwonej sukni, ok. 1880-1900
olej, płótno; 45,5 x 38,2 cm;
na odwrocie (na 2/3 wysokości) słabo czytelny napis odręczny: Tadeusz Ajdukiewicz
Generał kawalerii na czele regimentu
olej, płótno; 58,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: T.A. (lekko zatarte)
Na odwrocie nalepiony fragment strony z katalogu aukcyjnego z opisem obrazu jako pracy Tadeusza Ajdukiewicza, nieczytelny odręczny napis i data 1870
olej, płótno dublowane,
60 x 74 cm;
sygn. p. d.: T. Ajdukiewicz / 1890
olej, płótno dublowane,
80 x 160 cm (w świetle oprawy)
l. g. napis: ADA z prawej herb Roch pod koroną hrabiowską. Herb Roch w odmianie Pierzchła.
Zapewne portret dziewczynki Władysławy Walewskiej (?) lub Władysławy Czosnowskiej
olej, płótno dublowane,
60 x 74 cm;
olej, płótno dublowane,
l. g. napis: ADA z prawej herb Roch pod koroną hrabiowską. Herb Roch w odmianie Pierzchła. Zapewne portret dziewczynki Władysławy Walewskiej (?) lub Władysławy Czosnowskiej
olej, płótno dublowane,
olej, płótno dublowane,
60 x 74 cm;
olej, płótno dublowane, 60 x 24 cm;
olej, płótno dublowane, 80 x 160 cm (w świetle oprawy)
l. g. napis: ADA z prawej herb Roch pod koroną hrabiowską.
olej, płótno dublowane,
l. g. napis: ADA z prawej herb Roch pod koroną hrabiowską. Herb Roch w odmianie Pierzchała. Zapewne portret dziewczynki Władysławy Walewskiej (?) lub Władysławy Czosnowskiej
olej, płótno dublowane,
60 x 24 cm;
olej/płótno dublowane,
60 x 74 cm
sygnowany i datowany p. d.: `T. Ajdukiewicz | 1890`
SCENA Z POWSTANIA STYCZNIOWEGO, 1876
olej, płótno,
43 x 88 cm
sygnowany l.d.: T. Ajdukiewicz | Monachium | R. 1876
olej, płótno,
55 x 90 cm
sygnowany p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz