DAWSKA Maria (1909-1993)
olej na tekturze, 37,8 x 47,6 cm, sygnowany p.d. "Maria Dawska 62"
cena wywoławcza: Wykup abonament
DAWSKA Maria (1909-1993)
KOMPOZYCJA ABSRTRAKCYJNA, POZIOMA, 1972
gwasz na papierze, 46,5 x 65,5 cm, sygnowany p.d. "Maria Dawska 72"
DAWSKA Maria (1909-1993)
KOMPOZYCJA ABSRTRAKCYJNA, PIONOWA, 1972
gwasz na papierze, 61,4 x 44,5 cm, sygnowany l.d. "Maria Dawska 72"
DAWSKA Maria (1909-1993)
gwasz na papierze, 69 x 59 cm w świetle passe - partout, sygnowany l.d. "Wiatr 8 / Maria Dawska"
DAWSKA Maria (1909-1993)
DAWSKA Maria (1909-1993)
akryl, płyta, 48 x 44 cm;
sygn.; l.d.: Maria Dawska 71
DAWSKA Maria (1909-1993)
Olej, tektura; 55 x 68 cm
Sygnowany d.śr.: MARYA DAWSKA
Na odwrocie nalepka Zawodowego Związku Polskich Artystów Plastyków Katowice, wypełniona pismem na maszynie: WYSTAWA PRAC MALARZY WROCŁAWSKICH | AUTOR DAWSKA MARIA | TYTUŁ MARTWA NATURA I | TECHNIKA OLEJ | CENA ...dm (atramentem] | NUMER 6. W prawym górnym rogu pieczęć: PELIKAN | sorte 145L
DAWSKA Maria (1909-1993)
DAWSKA Maria (1909-1993)
DAWSKA Maria (1909-1993)
olej na płycie pilśniowej, 47 x 30 cm,
sygnowany p.d. "Maria Dawska" i na plecach "Bajka VIII/M.D./W"
Wystawiana: Maria Dawska. Bajki malowane,
Galeria Kordegarda, Warszawa X 1987, nr kat. 17.
DAWSKA Maria (1909-1993)
olej na płycie pilśniowej, 41 x 32 cm,
sygnowany l.d. "Maria", na plecach napis odręczny "Bajki Malowane / "Gwałt" / 41 x 32 / Maria Dawska / 1984", na ramie napis odręczny "Wystawa / X. 1987 / nr 35"
Wystawiana: Maria Dawska. Bajki malowane, Galeria Kordegarda, Warszawa X 1987, nr kat. 35.
DAWSKA Maria (1909-1993)
DAWSKA Maria (1909-1993)
DAWSKA Maria (1909-1993)
Olej, płyta; 24 x 29,5 cm
Sygnowany l. śr.: Maria D. Na odwrocie napis: Róże z ogrodu | Pani Anny | Maria Dawska |1970; ekslibris BIAŁYSTOK oraz napis ołówkiem Róże Prace Marii Dawskiej, pochodzą z domu pasierbicy Stefana Flukowskiego, p. Haliny Leszczyńskiej, przyjaciółki malarki.
DAWSKA Maria (1909-1993)
Olej, płyta; 61 x 48 cm Sygnowany p. d.: Maria Dawska Na odwrocie olejem M. D.
DAWSKA Maria (1909-1993)
Olej, płyta; 49,3 x 39,2 cm (w świetle oprawy) Sygnowany p. d.: Maria Dawska. Na odwrocie: Nowina | 50 x 40 cm
DAWSKA Maria (1909-1993)
Olej, tektura; 29 x 20 cm
Sygnowany l. d.: Maria oraz p. d.: M. Dawska Na odwrocie napis ołówkiem, po środku: Duet 4 | 21 x 29 1/2; l. g.: pieczątka owalna: BILDEMAISCHE FACH | FORT BILDAROS | SCHöLER | BRESLAU
DAWSKA Maria (1909-1993)
tusz, papier,
wym.: 30 x 42 cm
sygn. p.d.: Maria Dawska
DAWSKA Maria (1909-1993)
akwarela, papier,
wym.: 30 x 41,5 cm
sygn. p.d.: Maria Dawska Ustronie Morskie 1952
DAWSKA Maria (1909-1993)
tusz, papier,
wym.: 39,5 x 29 cm
sygn. l.d.: Kolarze na moście Grunwaldzkim i p.d.: Maria Dawska