BEHRMANN Adolf (Abraham) (1876 Ryga-1942 Białystok)
olej, tektura
39,5 x 51 cm
sygn. p.d.: Behrmann. Na odwrociu naklejka: Nr 27 / kat. 16, odręcznie: 564, No 120
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, płótno na tekturze; 37,5 X 29,2 cm
Sygnowany p. d.: Behrmann
olej, tektura;
39 x 51 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Behrmann
na odwrocie napis: N. 120 | 564
Olej, tektura; 19,7 x 15,5 cm
Sygn. p. d.: Behrmann
STUDIUM PORTRETOWE MURZYNKI, 1925 r.
Pastel, papier; 60 x 46 cm (w świetle ramy)
Sygn. p. d.: Behrmann | Marrakesz 23 (?)
Olej, płótno; 49,5 x 68 cm
Sygn. p. d.: Behrman Cairo 25
olej na tekturze, 35 x 35 cm,
sygnowany p. d. "Behrman"
olej na płótnie, 45,5 x 54 cm,
sygnowany p. d. "Behrman"
olej na tekturze, 35 x 35 cm,
sygnowany p. d. "Behrmann"
Olej na tekturze 17,5 X 23 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany p.d. - "Behrman"
olej na płótnie naklejonym na tekturę, 49 x 40,5 cm, sygnowany p. d. "Behrmann"
olej, płótno, 77 x 85 cm; sygn. p.d.: Behrman /Marrakich
olej na tekturze, 19 x 24 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany p.d.: "Behrman"
cykl 6 pejzaży we wspólnej oprawie
olej, deska, 11 x 15 cm (każda)
sygn.: Behrman
6 pejzaży oprawionych we wspólne passe-partout,olejne na deskach,
49 x 66 cm (wymiary całości)
sygnowane p.d.: "Behrman" (na każdym) na odwrocie nalepka składu przyborów malarskich H.A. Kunert i S-ka w Łodzi
olej na tekturze, 34,7 x 62,6 cm
sygnowany p.d.: "Behrman"
olej na desce, 36,5 x 22,5 cm
sygnowany p.d.: "Berman"
Malarz wykształcony w Akademii monachijskiej i w Paryżu. Znany jako twórca orientalnych scen i pejzaży malowanych podczas licznych podróży do Maroka, Algieru i Tunisu.