KULISIEWICZ Tadeusz (1899-1988)
kredka sepia, sangwina, czarna kredka, papier żeberkowy
46 x 37,7 cm
sygn. dłg.: TK [w kółku]
cena wywoławcza: Wykup abonament
tusz/papier, 26 x 35 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Kulisiewicz 58'
kredka, sangwina/papier, 32,5 x 39 cm (w światele passe-partout)
datowany i opisany p.d.: 'Człowiek kopiący - sangwina - 1938'
Portret mężczyzny w turbanie, 1975
tusz, piórko, papier; 41,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kochanej Żeni / Kulisiewicz 1975
ołówek, papier, 36,5 x 33 cm,
niesygnowany, na odwrocie pieczęć Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza w Warszawie
drzeworyt, papier; 21 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kulisiewicz 36
PORTRET MŁODEJ DZIEWCZYNY, 1923
sucha igła, 11,5 x 9 cm
na arkuszu 25,5 x 15 cm,
sygnowany pod płytą ołówkiem
"Kulisiewicz 23".
Wystawiany: Muzeum Okręgowe w Toruniu, marzec-czerwiec 1985, Wystawa grafiki międzywojennej ze zbiorów prywatnych.
akwarela/papier, 36 x 43 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Kulis'
WARSZAWA 1945 W RYSUNKACH TADEUSZA KULISIEWICZA
Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik, Warszawa, 1947
40 x 52 cm, 31 całostronicowych reprodukcji (brak jednej)
autolitografia, 40 x 50 cm, odcisk płyty: 32,5 x 43 cm
sygn. p.d.: z płyty TK w okręgu
tusz pióro, pędzel, papier kremowy
28,3 x 21,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: T. Kulis
na odwrocie oprawy 2 nalepki Muzeum Sztuki w Łodzi z wystaw:
- Muzeum Narodowe, Hawana 1974;
- Ermitaż, Leningrad 1975.
drzeworyt/papier, 31,5 x 22,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Kulisiewicz 29`
- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, il. 58, s. 107
tusz/papier, 28 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, opisany i datowany p.d.: S.. (trudno czytelne) | TK. 44`
Joanna Guze, Kulisiewicz, Warszawa 1956, il. 53
tusz/papier, 31 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Kulisiewicz`
Tadeusz Kulisiewicz. Rysunki z Indii, Warszawa 1959, strony nienumerowane
Marysia [dziewczynka ze Szlembarku], 1963
Technika własna; wym.: 49 x 70 cm;
sygn. na odwrocie; tamże autorski opis pracy i datowanie; stempel autorski oraz naklejka TPSP w Krakowie z potwierdzeniem przyjęcia na wystawę.
Portret kobiety ze Szlembarku, 1939
Kredka; wym.: 44 x 32 cm;
sygn. oł. l.d.: Kulisiewicz 39 r. / Szlembark. Analogiczne kompozycje reprodukowane w
Lit.: J. Guze, Kulisiewcz, Warszawa 1956.
DZIEWCZYNA w CZARNEJ CHUŚCIE, 1928-1930
drzeworyt, 23,5 x 13 cm
na arkuszu 31 x 19,5 cm, sygnowany ołówkiem pod klockiem p.d. "TKulisiewicz"
Reperowane marginesy, minimalne przedarcia, bez szkody dla ryciny.
Literatura: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 348.