1 zł
2 600 000 zł

OSTROWSKI Kazimierz (1917 Berlin - 1999 Gdynia)

Martwa natura, po 1950

olej, płótno;
85 x 70 cm
sygn.l.d.: K.OSTROWSKI

cena wywoławcza: Wykup abonament

Stary sącz II, 1982

tempera, pł.,
125 x 85 cm

Pejzaż z Florencji, 1976

tempera, pł.,
125 x 85 cm

W KOPALNI, lata 50-te XX w.

akwarela, gwasz, tusz lawowany na papierze, 40 x 62 cm
z posiadania rodziny artysty
Wystawiany: Kazimierz "Kachu" Ostrowski, gaga galeria, Warszawa 2005

Kompozycja w owalu

tempera, wosk, papier,
68,5 x 98,5 cm;
sygn. p. d.: K. OSTROWSKI
na odwrocie kompozycja, sygn. p. d.: KAZIMIERZ OSTROWSKI / "KOMPOZYCJA W
OWALU" / TEMPERA ? WOSK / 70/100

Kompozycja geometryczna

olej, płyta pilśniowa,
55,5 x 84 cm;
sygn. p. d.: K. OSTROWSKI
w załączeniu potwierdzenie autentyczności Pani Zenobii Karnickiej z Łodzi

MARTWA NATURA

gwasz, technika mieszana, papier
50.5 x 70.3 cm
sygnowany p.d.: K. OSTROWSKI

ARCHITEKTURA NAD WODĄ, 1961

technika mieszana, płyta pilśniowa
Na odwrocie na płycie nalepka : CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | Oddział Gdańsk w Sopocie, ul. Powstańców Warszawy Nr 2/4/6 | Wystawa Fest. Sztuk Plast Rok 1961 |Autor Kazimierz Ostrowski | Adres Gdynia Abrahama 62/33 | Tytuł Architektura nad wodą | Format 54/93 Technika olej | Nr kat. 45
69.5 x 90 cm

PEJZAŻ Z KONSTRUKCJĄ, 1955-1960

tempera, płyta pilśniowa,
67.5 x 98 cm
sygnowany l.d.: K.OSTROWSKI
Na odwrocie na płycie nalepka z napisem: K.OSTROWSKI | GDYNIA ABRAHAMA 62 | TEMPERA 100/70 | "PEJZAŻ Z KONSTRUKCJĄ"
oraz w ramce ZPAP | 2299

gwasz, papier, 41,5 x 97,5 cm (w świetle oprawy); niesygn.

Abstrakcja, 1957

gwasz, papier, wymiary w świetle ramy: 36 x 38 cm
sygn. i dat. l.d.: K. OSTROWSKI 57 R

Portal I, 1987r.

monotypia/papier, 100 x 70 cm
sygn. p. g.: K.Ostrowski
na odwrocie opis autorski

Żaglówki na morzu

olej, sklejka, 55 x 81 cm;
sygn. l.d.: K. OSTROWSKI

Trzy postacie na plaży

olej, deska,
36.5 x 90.5 cm
sygnowany p.d.: K. OSTROWSKI

Martwa natura z rybami

akryl, płótno,
71 x 100 cm
sygnowany p.g.: K. OSTROWSKI
na odwr., na blejtramie napis: K. OSTROWSKI "MARTWA NATURA Z RYBAMI" ACRYL 70/100

Obłęd

olej/sklejka, 44 x 72 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `K. Ostrowski`

Martwa natura z rybami

akryl, płótno, 70 x 100
sygn. p.g.: K. OSTROWSKI

Port w Gdyni, 1957 r.

tempera, wosk/papier
sygnowany p. d.: "K. Ostrowski" ; na odwrocie napis: "Kazimierz Ostrowski | "Port w Gdyni" | tempera + wosk 57/80 | 1957 r."

Port

olej, płótno,
69.5 x 99.5 cm
sygn. na odwr. na krosnach. l.: "PORT" OLEJ 70/100, g.: KAZIMIERZ OSTROWSKI GDYNIA, na płótnie l.g. nalepka BWA w Sopocie z danymi dotyczącymi innego obrazu (Z cyklu "Osieki" - Szary pejzaż, tempera)

Martwa natura z ptakami

olej na płótnie, 122 x 180 cm
sygn. p.d.: "K.Ostrowski", na odwrocie: "K.Ostrowski, Martwa natura z ptakami, olej 122x180"

liczba obiektów: 69