1 zł
2 600 000 zł

FRYCZ Karol (1877-1963)

Mrozowska, Olchowska, Sobiesław, Przybyłowicz, Leszczyński i Bończa w sztuce Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904 r.

litografia barwna/papier, 47,5 x 59 cm
sygnowany na płycie u dołu: 'Eros i Psyche | Rinascimento KF'

cena wywoławcza: Wykup abonament

FRYCZ Karol (1877-1963)

Poseł

litografia barwna, papier, 39,5 x 26,5 cm w świetle passe-partout, sygn. p. d.: FK, opisany p. g.: Eros i Psyche/Poseł; Bolesław Puchalski jako poseł w sztuce Jerzego Żuławskiego "Eros i Psyche"; praca pochodząca z "Teki Melpomeny", wyd. Kraków, 1904 r.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Psyche i Blaks

litografia barwna, papier, 30 x 25 cm w świetle passe-partout, sygn. p. d.: KF, opisany śr. g: Eros i Psyche. Jadwiga Mrozowska i Józef Sosnowski jako Psyche i Blaks w sztuce Jerzego Żuławskiego "Eros i Psyche"; praca pochodząca z "Teki Melpomeny", wyd. Kraków, 1904 r.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Paulina Wojnowska, 1904

autolitografia, papier; 45 x 28 cm;
sygn. na kamieniu.p. d.: FK
Praca z "Teki Melpomeny" wydanej w Krakowie w zakładzie litograficznym Pruszyńskiego.
Lit.: M.Grońska - "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław, 1994 r.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Kościuszko pod Racławicami, 1904

autolitografia, papier; 46 x 62 cm;
sygn. na kamieniu.p. d : FK

FRYCZ Karol (1877-1963)

Z wesela Figara, 1904

litografia, papier; 33,4 x 44,8cm;

FRYCZ Karol (1877-1963)

Stanisława Wysocka jako Klaudia w sztuce Dzieci Waniuszyna, 1904 r.

litografia/papier, 35 x 27,3 cm
sygnowana na kamieniu śr.d.: `FK`, opisana wśród przedstawienia: `Kladyna |Dzieci Waniuszyna`

FRYCZ Karol (1877-1963)

Bolesław Puchalski jako Poseł w sztuce Żuławsiego Eros i Psyche, 1904 r.

litografia barwna/papier, 46,4 x 31,4 cm
sygnowana na kamieniu p.d.: `FK`, opisana wśród przedstawienia: `Eros i Psyche | Poseł`

- Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki, tom 1: Grafika polska w latach 1901-1939, Wrocław 1983, kat. 703, s. 212

FRYCZ Karol (1877-1963)

Stanisława Wysocka jako

Klaudia w sztuce Dzieci Waniuszyna, 1904
autolitografia, 35 x 27 cm;
sygnowana i opisana na kamieniu "Klaudya /Dzieci Waniuszyna /FK.".
z "Teki Melpomeny", 1904.

FRYCZ Karol (1877-1963)

FRYCZ Karol (1877-1963)

EROS i PSYCHE, 1904

autolitografia barwna, 32 x 28 cm, sygnowana p.d. na kamieniu monogramem "KF"; u góry autorskie: "Eros i Psyche".
Z Teki Melpomeny, Kraków 1904

FRYCZ Karol (1877-1963)

Andrzej Milewski jako Apolinary w Anastazji Elizy Orzeszkowej, 1904 r.

litografia barwna/papier, 46 x 30,8 cm
sygnowana na płycie p.d.: `KF` oraz tytułowany, p.d.: `"Anastazji:" | `Apolinary`
Grafika pochodzi z Teki Melpomeny, wydanej w Krakowie w 1904 roku. W Tece znalazły się autolitografie o tematyce teatralnej wybitnych artystów przełomu wieków - m.in. Witolda Wojtkiewicza, Stanisława Szreniawy Rzeckiego, Karola Frycza.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Dwie magnificencje - zaproszenie na szopkę Zielonego Balonika w Jamie Michalikowej, 1911 r.

autolitografia/papier, 63,5 x 23 cm
Na zaproszeniu postacie Leona Wyczółkowskiego i Stanisława Hrabiego Tarnowskiego w togach rektorskich.
LITERATURA: J. P. Gawlik, Powrót do Jamy, Kraków 1961, reprodukcja s. 119; H. Górska, E. Lipiński, Z dziejów Karykatury polskiej, Warszawa, 1977, reprodukcja s. 143.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Paulina Wojnowska, 1904

Litografia ; 456 x 282 mm
Sygn.na pł.: Wojnowska/FK

FRYCZ Karol (1877-1963)

Król w podziemiach ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904

Litografia, papier; 450 x 595 mm;
Sygn.p.g.: Eros i Psyche/ Karol F.
Sygn.p.g.: KF

FRYCZ Karol (1877-1963)

Paulina Wojnowska, 1904

Litografia ; 456 x 282 mm
Sygn.na pł.: Wojnowska/FK

FRYCZ Karol (1877-1963)

Król w podziemiach

ze sztuki Jerzego Żuławskiego "Eros i Psyche", 1904
Sygn.p.g.: KF

FRYCZ Karol (1877-1963)

Leszczyński

litografia, papier;
34,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: l. d.: KF
Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, s. 681, s. 207.

FRYCZ Karol (1877-1963)

W sztuce Kościuszko pod Racławicami

autolitografia, papier; 40 x 57,5 cm;
sygn.: na kamieniu p. d.: FK
Literatura:
1) M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 7;
2) "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1, Grafika polska w latach 1901-1939, Wrocław 1983 r., kat. 690, s. 208

FRYCZ Karol (1877-1963)

Nicefor, Filomena i Lichocki

iitografia, papier; 43,5 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: i tyt. na pł.: Nicefor/Filomena/KF.
Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904.
Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1:
"Grafika polska w latach 1901-1939",
Wrocław 1983, kat. 675, s. 206.

liczba obiektów: 148