1 zł
2 600 000 zł

WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Róże i czereśnie

olej, płótno; 47 x 32 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
na odwrocie stempel z faksymile sygnatury artysty i numerem ze spuścizny: 0953 / WW /4.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Przed domem w Kalwarii, 1906

olej, tektura; 40,5 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WW [monogram wiązany czarną farbą];
na odwrocie stempel - faksymile monogramu wiązanego artysty WW, niżej cyfra 4 oraz wyżej numer ze spuścizny artysty: 0278; niżej napis odręczny ołówkiem: Kalwarja [sic!] 1906.

Kot spoglądający na ogród, l. 30. XX w.

węgiel, papier; 21,5 x 18 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalna pieczęć z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku WW; poniżej nr 005364.

Kosze z jabłkami - Kalwaria, 1912

akwarela, papier, 20, 5 x 28, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW oraz numerem 000593; niżej dopisane wtórnie ołówkiem: Kalwaria 1912.

Akt siedzącej kobiety

piórko, tusz, pędzel, tusz lawowany, papier; 36,5 x 29 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie szkic postaci piórkiem oraz dopisana data: 1913 (ołówkiem), ponadto doklejony kartonik ze stemplem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku: WW; poniżej nr 001412.

Prace w ogrodzie

tusz, akwarela, papier; 22,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile sygnatury artysty pośrodku; oraz nr 000587.

akwarela, papier; 26 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie akwarelowy szkic oraz napis ołówkiem: ok 1910, ponadto doklejony kartonik ze stemplem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku: WW; poniżej nr 000618.

Kazio nad książką, 1910

olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. l. d.: WW (czarną farbą)
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000533 2 – ostatnia cyfra dopisana ręcznie;
Napisy odręczny: Kalwaria Kazio Florek 1907

Odpoczynek, ok. 1914

(na odwrocie złożonej części arkusza karykatura żołnierza stojącego na baczność [piórko, tusz]
ołówek, jasnokremowy papier: 20,8 x 34 cm [plansza 34 x 41,6 cm – złożona w połowie]
sygn. l. d.: WW;.
Na odwrocie u dołu napis odręczny ołówkiem: Kazio Florek 1913/14
Na odwrocie arkusza stempel – faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz numer ze spuścizny artysty: 002213; na oprawie napis odręczny ołówkiem: Odpoczynek. Aneri leżąca ok. 1914

Akt z niebieską kurtyną, 1949

ołówek, akwarela, papier; 23,4 x 17,3 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)

Pejzaż ze stogami siana

olej, płótno naklejone na tekturę,
36,5 x 52,5 cm (w świetle oprawy),
sygnowany l.d.: "WW"

* Droit de suite

Akt kobiety

ołówek, papier; 43 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: WW
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer: 002790

Akt kobiety stojącej

ołówek, papier; 31,4 x 22 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORóW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer: 004171

Półakt młodej kobiety

Olej, płótno, 81 x 65 cm,
niesygnowany, na odwrocie pieczątka z numerem katalogu kolekcji rodzinnej i monogramem artysty: 1050/1 WW, potwierdzenie zakupu obrazu z dn. 7.11.1988 r. ze zbiorów rodziny WW, 1937 r.

Pejzaż wiosenny z Kalwarii Zebrzydowskiej, lata 30. XX w.

olej/płótno, 40,5 x 51 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'WW'

Aneri - żona artysty przy pracy, 1912

akwarela, papier; 22 x 30 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku: WW; poniżej nr 000701; oraz napis z lewej u dołu: Kraków 1912 (ołówkiem).

Riwiera

olej, płótno, tektura; 36,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie, na tekturze stemple ze spuścizny po artyście: faksymile podpisu w postaci monogramu wiązanego WW oraz nr 0787 4.

Kobieta na schodach

olej, płótno naklejone na tekturę; 56 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie stemple z numerem ze spuścizny po artysty: 0847 dodatkowo nr 4 oraz inicjał wiązany: WW (faksymile).

Śpiąca - Akt, 1940

drzeworyt, papier, 21,5 x 27,5 cm (odcisk klocka), 23,5 x 30 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem);

Huśtawki, l. 50. XX w.

akwarela, papier; 15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy).

liczba obiektów: 1794