BORYSOWSKI Stanisław (1901 Lwów - 1988 Toruń)
akwaforta/papier, 24 x 32 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'St. Borysowski', opisany l.d.: 'Koncert - akwaforta'
opisany na odwrociu: 'Kompozycja II | Muzyczna'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Projekty polichromii do kościoła Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie, po 1946 r.
7 arkuszy o wym.: ok. 172,5 × 61 cm
tempera, ołówek, papier
sygn. Borys
tusz, papier, 17,5 × 16,5 cm
sygn. p. d.: Borysowski
Pejzaż z torami kolejowymi, przed 1939
olej, płótno; 61,5 x 70,5 cm
sygn.p.d.: Borysowski
olej, płótno; 59,5 × 80 cm
sygn. l.d.: Borysowski 931
tusz, piórko, papier; 19,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B
olej, płótno, 67 x 57,5 cm;
sygn. na odwrocie: Borysow
olej, płótno; 59,5 x 80cm;
sygn.l.d.: Borysowski 931
Chryzantemy w wazonie / Martwa natura z kwiatami i książką, lata 30.
Olej, płótno; wym.: 67 x 58,5 cm; sygn. w obrębie kompozycji (na okładce książki): Borysowski. Dynamiczne, barwne kompozycje.
olej na tekturze, 34 x 52,5 cm,
sygnowany p.d. "St. Borysowski", oraz na odwrocie "Stanisław Borysowski".
olej, sklejka, 78,5 × 59 cm
sygn. i dat. p. d.: Borysowski 932
sygn. l.d.
tusz, papier
19.5x25.5 cm (w świetle passe-partout )
olej, sklejka, 56 × 49 cm
sygn. i dat. p. d.: 1933 Borysowski
pastel na kartonie, 28 x 41,5 cm,
sygnowany l.d. "St. Borysowski".
olej na płótnie, 50 x 64 cm,
Pejzaż z Francji [Dolina Rodanu], lata 30. XX w.
Olej, płótno; wym.: 62 x 70 cm; sygn. l.d.: Borysowski. Praca z czasów studiów w paryskiej filii krakowskiej ASP u prof. J. Pankiewicza (1933-35). Efektowna, paryska rama.
olej, płyta, 30 × 23 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Borys.