ERB Erno (Lwów 1890 - Lwów 1943)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płyta; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: EErb
Na odwrocie trójkątne stemple: 1940 r / Truskawiec / K - ra Snażenia (pisane cyrylicą)
olej, tektura
33,5 x 47 cm (w świetle ramy)
sygn. l. d.: E Erb
olej, płyta malarskia, 35,5 x 49,5 cm
sygn. l. d.: E.Erb
Olej, płyta
sygn. p.d.
37 x 47 cm
- Montparnasse Déporté, artistes d'Europe, Musée du Montparnasse, 2005.
- Montparnasse Déporté, la fin de l'École de Paris, Yad Vashem Muséum, 2006.
Bibliografia:
Sylvie Buisson, Montparnasse Déporté, 2005, reproduit page 120.
Vente publique 02 avril 1999
olej, tektura, 49 x 35,5 cm,
sygn. p.d.: E Erb.
Na odwrocie nieczytelny napis ołówkiem oraz 2 drukowane nalepki nieznanych galerii z tekstem kredką i atramentem: Erno Erb / Studjum starca, na jednej z nalepek pieczątka: 6 list. 1928. Na kartonie z tyłu drukowana nalepka składu obrazów Jana Jóźwiaka z Poznania, ul. Jezuicka 1.
olej, tektura
34 x 28,5 cm
sygn. l.d.: E. E. [oraz nieczytelny napis odmiennym kolorem farby]
* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna w wys. 26 %
olej/tektura, 50 x 34 cm
sygnowany l.d.: 'E Erb'
akwarela/gwasz/papier, 25 x 37 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'Eerb'
- Dom Aukcyjny REMPEX, 2008
olej, płyta, 33 × 48 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: E.Erb
olej/tektura, 50 x 35 cm
sygnowany l.d.: 'Erb'
olej, tektura, 25 x 35 cm, sygn. l.d.: E Erb
sygn. p.d.
olej, tektura
55x37 cm