1 zł
2 600 000 zł

OLPIŃSKI Jan Kazimierz (1875 Lwów -1936 Lwów)

W podróży na nowe

olej, płótno dublowane, 84 x 137,5 cm;
sygn. p.d.: K. Olpiński / Ąyw ... 1917

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret kobiety

olej, płótno,
wym.: 61 x 48,5 cm
sygn. l.g.: na pamiątkę pobytu w Żywcu 10/7 1920 J.K. Olpiński

Śpiący Jaś

ołówek, karton,
21 x 15 cm;
sygn. p.d.: Kraków 19/2 19 / K. Olpiński (ołówkiem);
u dołu pośrodku napis: Jaś (ołówkiem)

WIDOK NA WAWEL, 1924 r.

Olej, tektura; 33,5 x 49 cm
Sygnowany l. d.: OLPIŃSKI 1924

Wnętrze izby, 1927

olej na płótnie naklejonym na tekturę, 30 x 40 cm
sygn. p.d.: "K.Olpiński 27"

Pejzaż z zabudowaniami

Olej, tektura, 33,5 x 48,5 cm;
Sygn. l.d.- Olpiński

OBIERAJĄCA ZIEMNIAKI, 1931

akwarela, ołówek, 70 x 48,5 cm
w świetle ramy, sygnowana p.d. "JK. Olpiński/1931."

KOBIETA OBIERAJĄCA ZIEMNIAKI, 1931 r.

Akwarela, papier; 71,5 x 50,5 cm
Sygn p.d.: K. Olpiński | 1931

Wiejska kobieta na progu domu, 1931

akwarela, papier; 71 x 50 cm;
sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: K. Olpiński | 1931

AKT (Studium)

olej na płótnie, 89 x 60 cm, sygnowany p. g. "K.Olpiński"

Autograf Henryka Siemiradzkiego z dedykacją i fotografią artysty

Przy dolnym marginesie napis: Wielmożnemu Panu Leonowi Gajewiczowi w serdecznym upominku / Henryk Siemiradzki / Rzym / 1 Listopada 1909 r.

Dziewczyna (1932)

sygn. dat. l.d.
akwarela papier
66x51

HUCUŁKA

Olej, płótno, 57 x 85,3 cm
Sygnowany czerwonym olejem l.d.: K. Olpiński
Na odwrocie fragment dwóch nalepek: 1. "(...) Hucułka | Rodzaj ol.
2. "(...) Nr 2481 | Nazwisko Kazimierz Olpiński (...)

Kościółek

olej, tektura, 17,5 x 22 cm
sygn. p. d.: K. Olpiński

Pejzaż wiejski

olej, tektura, 17,5 x 21,5 cm, sygn. p.d.: K. Olpiński

Widok Lwowa

akwarela na kartonie, 42 x 61 cm
sygnowana p.d.: "Lwów z roku 1790 Jan Olpiński Lwów w marcu/ na podstawie panoramy plastycznej J. Witwicki"; l.d.: "Lwowie kamienny! Nowość cię nie mami... Wiekowość tobie z twojemi basztami!"/ Klonowicz

Widok Lwowa od strony wschodniej, 1935

akwarela na kartonie, 34 x 62 cm
sygnowana p.d.: "Jan Olpiński 1935/ Lwów z r. 1792 na podstawie panoramy M.J. Witwickiego"

Zamek w Wiśniczu

olej, dykta,
wym. 32 x 25 cm; w św. ramy,
sygn. p.d.- Olpiński

liczba obiektów: 59