1 zł
2 600 000 zł

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

FLEURS ET PLATS DANS L`ATELIER, ok. 1930

olej, płótno
sygn. p.d.: Jacques Chapiro
73 x 54 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

SCENE PARISIENNE, 1967

olej, płótno
sygn. l.d.: Jacques Chapiro dat. p.d.: 1967
81 x 130 cm
literatura:
Sophie Boutillier, Dimitri Uzundis, La Russie européenne - Du passé composé au futur antérieur, Paris, 2008, reprodukowany s.114.

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

LES SCULPTEURS SUR BOIS, 1945

olej, karton, papier
sygn. l.g.: jacques chapiro, dat. p.g.: 1945
45 x 54 cm

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

`El Greco`

olej/płótno,
41 x 81 cm
sygnowany l. d.: `Jacques Chapiro`
ODWROCIE: opisany odręcznie - `Jacques Chapiro | "El Greco" | 5 rue Barrault | Paris (13)`
WYSTAWIANY: Wybitni artyści żydowscy, z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Łódź 2004
LITERATURA: L. Skompska (red.), Wybitni artyści żydowscy z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Łódź 2004, poz. kat. 17, s. 96 i 148 (il.)

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

Composition au compas

olej, płótno
54 x 73 cm
sygn. na odwrocie

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

Composition dans l'atelier

olej, płótno
73 x 54 vm
sygn. p.d.: Jacques Chapiro

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

LE CATALAN

olej, płótno
sygn. stemplem. l.d.: "jacques Chapiro"
109 x 59 cm

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

LA MARIEE

olej, kurtyna teatralna
240 x 190 cm
proweniencja: atelier artysty

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

NATURE MORTE AUX RAISINS

olej, płótno
sygn. p.d.: "Jacques Chapiro"
46 x 54,50 cm
proweniencja: Vente Loudmer
Collection particuliere

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

NATURE MORTE A LA PASTEQUE, 1929

olej, płótno
sygn. i dat. l.d.: "Jacques Chapiro, 29"
60 x 81 cm

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

FEMME A SA TOILETTE

olej, płótno
sygn. l.d.: "Jacques Chapiro"
73 x 54 cm
proweniencja: atelier artysty

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

PORTRAIT DE FEMME, 1939

olej, płótno
sygn. l.g.: "Jacques Chapiro" i dat. p.g. "1939"
65 x 45 cm
proweniencja: atelier artysty

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

FEMME DANS SON INTERIEUR

olej, płótno
sygn. l.d.: "Jacques Chapiro"
72 x 50 cm
proweniencja: atelier artysty

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

Portret kobiety, 1945

Olej, płótno;
55,5 x 46,5 cm
Sygn. l.d. Jacques Chapiro p.d 1945

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

PORTRAIT DE FEMME AU CHAPEAU ROUGE, 1938

Olej, płótno
Syg. i dat. l.g.: "Jacques Chapiro 1938"
91 x 65 cm

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

Nature morte au panier et aux fruits (1939)

Olej na kartonie
Syg. i z pieczęcią l.d., datowany p.d.
74 x 88 cm

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

Martwa natura, 1949

olej, płótno
38,5 x 45,5
sygn. l.d. Jacques Chapiro 949

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

Matrwa natura z owocami

olej na płótnie,
45 x 55 cm
sygn. p.d. Jacques Chapiro

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

Śmierć

olej, płótno,
27 x 35 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: " LE MORT" / Jacques Chapiro

CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)

Danseuse

Pastel na tekturze
Syg. p.d.
53 x 45 cm (w świetle passe-partout)

liczba obiektów: 82