MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier, 21,5 × 13 cm w świetle passe-partout
dat. śr. p.: 1916/listopad/27
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkice postaci, koni, zapiski (praca dwustronna)
ołówek, papier, 20 × 34 cm w świetle passe-partout
okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 426
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
tusz lawowany, sepia, papier,
18 × 12 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem l. d.: JMalczewski
na odwrocie pieczątka warszawskiej pracowni ram
Wiśniewski i Marczak
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
kredki: niebieska, brązowa, czerwona, żółta, papier; 27 x 21,7 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski;
na odwrocie okrągła pieczęć: Ze Zbiorów Marji Malczewskiej
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier; 25 x 12 cm;
Na odwrocie okrągła pieczęć: Ze Zbiorów Marji Malczewskiej oraz numer 986
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkic sceny batalistycznej (konnej), szkic postaci siedzącej, ok. 1879?
węgiel, papier żeberkowy, 28,8 x 41,7 cm
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Wojciecha Kossaka z Belloną, 1903 r.
olej/płótno (dublowane), 100 x 126,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J Malczewski | 1903'
na krośnie malarskim dwie papierowe nalepki wystawowe Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z Wystawy Jacka Malczewskiego w 1939 roku: 1. opisana liczbą ‘1648’, numerem katalogowym ‘99.’ oraz tytułem: ‘Portret art. Wojciecha (....)’; 2. opisana datą: 1939’, numerem: ‘XXX 1530 15’, tytułem: ‘Portret Wojciecha Kossaka’ oraz techniką ‘ol.pł.’; fragment innej nalepki wystawowej; na odwrociu ramy papierowa nalepka wystawowa Muzeum w Sosnowcu z 2010 roku
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Zadumanie. Na ganku w Lusławicach, 1920 r.
olej/płótno, 98 x 118,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'J. Malczewski 1920'
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Autoportret z Thanatosem, 1916 r.
olej/tektura, 69 x 43 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1916 J Malczewski'
na odwrociu nalepka: ‘SALON SPRZEDAŻY DZIEŁ SZTUKI PRZY T.P.S.P. W KRAKOWIE | plac Szczepański 4. - Telefon Nr. 8. | Autor: Malczewski Jacek | Adres” - | Dzieło p.t.: „Autoportret“ | Rodzaj olejny cena:’; na nalepce numer: ‘0362’
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret mężczyzny przy pianinie (Tadeusz Błotnicki?), 1901 r.
olej/deska, 49 x 32 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JMalczewski | .1901.'
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
piórko, tusz/papier, 41,5 x 27,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l.g.: Alina 99
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, 46 x 38 cm
sygn. l.d.: 1914 JMalczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, sklejka, 66 x 56 cm
sygn. l.g.: J. Malczewski 1921
na odwrocie list pisany przez Jacka Malczewskiego do matki sportretowanej dziewczynki
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
kredka; papier: 20,4 x 28,7 cm;
sygn. l. d.: J. Malczewski (kredką)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. g.: JMalczewski / Sierpień / 1903