WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile
artysty pośrodku; oraz nr. ze spuścizny artysty: 000189 i nr odręczny: 98-02 (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 261
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier; 21 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer 000531 oraz odręczny napis: 1909 (ołówkiem);
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss [Katalog Wystawy Podróżnej], w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 141, s.55.
technika mieszana, papier; 20 x 28 cm w św. p-p.;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: ww
ołówek, papier; 31,6 x 24 cm;
sygn. p. d.: WW
na owrocie szkic akt kobiety, faksymile podpisu artysty: Wweiss oraz numer 004076
ołówek, papier; 31,4 x 22 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORóW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer: 004171
akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORóW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer 001042 oraz data: 1912 (ołówkiem)
akwarela, papier; 21 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORóW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer 000652 oraz odręczny napis: Kalwaria 1911 (ołówkiem).
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, s. 55, poz. kat. 138.
Pejzaż z Kalwarii z kwitnącą różą, 1905
olej, tektura; 24,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: WW
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORóW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer 000497 oraz odręczny napis: Kalwaria 1905 (ołówkiem)
olej, płótno, 44,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie oznaczenia ze spuścizny po artyście: 1062/ monogram wiązany WW 2
ołówek, akwarela, tektura, 59,5 x 44 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d.: WW
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer spuścizny po artyście: 000321.
Odpoczynek w ogrodzie, 1925 r.
tusz, akwarela, papier, 28 x 37,5 cm w świetle oprawy;
sygn. ołówkiem p. d.: WW;
na odwrocie pieczęć owalna: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY / WW [faksymile monogramu autorskiego]/ 001450 [numer spuścizny po artyście]/Nice Lantesie [?] - Hanusia 1925.
Kwiaty w błękitnym wazonie, 1930 r.
olej/płótno, 58,5 x 48,5 cm
sygnowany l.d.: `WWeiss`
ołówek, papier; 32 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: WW
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer: 002677
ołówek, papier; 43 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: WW
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer: 002790
pastel, papier; 39 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Śpiący Staś - syn artysty, 1921
akwarela, papier; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty pośrodku i napisem wokół: ZE ZBIORóW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej numer 001334 oraz wtórne datowanie: 1921 (ołówkiem).
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 265, s. 85.
olej, tektura; 28,4 x 19 cm;
sygn. l. d.: WW
na odwrocie: napis ołówkiem: Kalwaria 1907 oraz 80; owalny stempel z faksymile artysty i napisem:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 000500
akwarela, papier; 15 x 22 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000871; data odręcznie dopisana: 1913 (ołówkiem)
olej, tektura; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000515 oraz dopisana ręcznie 2; u góry z lewej dopisane ołówkiem: Kalwaria 1909;
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, [Katalog Wystawy Podróżnej] z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 105.