1 zł
2 600 000 zł

FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Upolowany jeleń

akwarela, papier
wym.: 24 x 31 cm
sygn. p.d.: Jul. Fałat 1898 / Rominter

cena wywoławcza: Wykup abonament

PEJZAŻ ZIMOWY

akwarela, gwasz na tekturze,
30,5 x 70 cm,
sygnowany p.d. "Fałat Bystra"
na odwrocie, ołówkiem, ręką autora "Ulińsk" [?]

Bystra

litografia, papier kremowy,
19 x 26 cm, (w świetle oprawy);
sygn l.d.: Fałat Bystra (na płycie)

Las sosnowy na górskim stoku, 1905

akwarela, papier,
50.5 x 95 cm
sygnowany p.d.: Jul Fałat 905

JELEŃ W LESIE

Gwasz na tekturze
73 x 54,5 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie nalepki TPSP w Krakowie z 1909 i 1912 r. oraz potwierdzenie autentyczności z nrem 288, wystawione przez sekretarza TPSP, K. Kramarczyka TPSP 1935

Nieśwież

sygnowany na kamieniu l.d.
litografia barwna
28x43

Pejzaż zimowy z Bystrej (1918)

sygnowany, datowany p.d.
akwarela, karton/płótno
52.5x111.5

Po polowaniu, 1898

akwarela na papierze naklejonym na płótno, 106 x 135 cm

Polesie

akwarela na kartonie, 21 x 54 cm
sygn. l.d.: "jFałat Polesie"

Zakole rzeki zimą

olej, sklejka,
51,5 x 119 cm;

Scena z polowania, 1916

olej, płótno, wym.: 81 x 160 cm
sygn. l.d.: JFałat 1916
Obraz reprodukowny w: Maciej Masłowski, Julian Fałat, Warszawa 1964, tabl. 20.

Łosie, 1920

akwarela, papier,
64.5 x 96 cm
sygnowany l.d.: JFałat | 1920 (inicjały wiązane)

PRZED KOŚCIOŁEM, 1920

akwarela, 43 x 63 cm w świetle ramy, sygnowana l.d. "JFałat/Bystra 1920", na odwrocie (na papierowych plecach) owalna nalepka "Skład i oprawa obrazów / RUDOLFA/FARUZELA/ W ŻYWCU/ul. Kościuszki 329. Tel. 85"

Polesie

sygn. l.d.: "jFałat Polesie"

Szkic postaci kobiecej

akwarela, papier,
19,8 x 11,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: jFałat

Kwitnace jabłonie w Bystrej

gwasz, papier jasnobrązowy,
32 x 48 cm;
sygn. p. d.: jFałat / Bystra

Polowanie na łosia

olej, sklejka,
61 x 148,5 cm;
sygn. p.d.: jFałat / Nieśwież
Na odwrocie nr: No 2

Pejzaż zimowy z Bystrej

akwarela, karton naklejony na płótno,
52, 5 x 111,5 cm;
sygn. p. d.: jFałat / Bystra 1918

Lato w Bystrej

gwasz, papier,
68 x 96 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JFałat / Bystra / 1913

Myśliwy z upolowanym głuszcem

akwarela, gwasz na kartonie
sygn. p.d.: "JFałat Bystra"
Opinia i wycena Adama Konopackiego

liczba obiektów: 704