WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Widok na róg ulicy Podzamcze i alei Straszewskiego w Krakowie, 1921
akwarela, papier; 28,5 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalna pieczęć: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 001337; u dołu, z prawej wtórny napis: Kraków / 1921 widok / róg Podzamcza / i al. Straszewskiego (ołówkiem);
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 273
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno; 80,5 x 60,5 cm;
sygn. l. g.: WW;
na odwrocie na płótnie nr 0197 / WW (faksymile artysty); na krośnie malarskim nalepka z odręcznymi informacjami o obrazie oraz oznaczenie MNK 62/3
Lit. obrazu: Wojciech Weiss. Obrazy olejne, akwarele, rysunki, grafika, rzeźba. [Katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie, grudzień 1962], Kraków 1962, s. 42, kat. poz. 27 - tu oferowany obraz datowany na 1904 rok.
akwarela, papier; 36,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalogu Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 122e
olej, płótno; 64,5 x 48 cm;
sygn. p. d.: WW
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 107.
Dziewczynka na niebieskim krześle
olej, płótno, 71 × 59 cm
sygn. monogramem wiązanym l. d.: WW
olej, płótno, 49 × 38 cm
na odwrocie: "malowałem / WW"
Kąpiel w morzu - Na plaży w Nicei II, 1925
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 18,2 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem).
Na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 001520; napis odręczny ołówkiem: Nice 1925.;
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 131
akwarela, papier; 36,5 x 25,5 cm;
sygn. z lewej: WWeiss (ołówkiem).
Na odwrocie owalna pieczęć: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 001712; i data: 1945-50 (ołówkiem)
Akwaforta z akwatintą, papier żeberkowy; wym.: 140 x 198 mm; sygn. oł. p.d.: WW.
Litografia kredką i pędzlem; wym.: 895 x 588 mm; sygn. na kamieniu l.d. monogram wiązany: WW oraz poniżej: Lit. A. Pruszyński Kraków: - AP; napis "SZTUKA" 10 WYSTAWA.
Drzeworyt; wym.: 95 x 148 mm; sygn. tuszem p.d.: WWeiss; sygn. pł. l.d. monogram wiązany WW. Na odwrocie pieczęć autorska.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 29.
Drzeworyt; wym.: 132 x 146 mm; sygn. tuszem p.d.: WWe- iss. Grafi z teki "Drzeworyty".
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. 56.
Drzeworyt; wym.: 177 x 116 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna Nautilus Kraków 2006, poz. 78.
Litografia trójbarwna pędzlem; wym.: 1000 x695 mm; sygn. na kamieniu p.d. monogram wiązany WW; u dołu po lewej: Lit. Art. A. Pruszyński Kraków; napis: zw. Artystów plastyków - BAL - na dnie morza, pl. Św. Ducha 1.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus Kraków 2006, poz. (u) 24.
Akt siedzącej przy stoliku, ok. 1930
Monotypia jednobarwna; wym.: 240 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: WWeiss.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Nautilus, Kraków 2006, poz. (m) 10.
Żółte kwiaty w dzbanku, lata 30.
Monotypia, wym.: 27 x 21 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, poz. (m) 61; Grafika Wojciecha Weissa, MNK 1975, poz. 218, s. 52.