WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Bulwar nadmorski - Nicea, ok. 1925
ołówek, karton;
22 x 28,3cm;
sygn.p.d.: WW
Pejzaż z widokiem na Kopiec Kościuszki i fortyfikacje austriackie, ok. 1925
węgiel, sangwina, karton;
21,1 x 30,4cm;
sygn.p.d.: WW
ołówek, karton w tonacji ecru;
22,7 x 31,7cm;
sygn.l.d.: WW
pastel, papier jasnoszary;
31,4 x 22,5cm;
sygn.p.d.:WW
ołówek, karton jasnobrązowy;
44,3 x 39,6cm;
sygn.l.d.: WW
Spotkanie - motyw uliczny, ok. 1925
węgiel, papier;
30,5 x 21,8cm;
sygn.l.d.: Wweiss
Akt kobiety stojącej z rękoma z tyłu
28,5 x 22cm;
sygn.p.d.: WW
Studium aktu stojącej dziewczyny, 1913
kredka brązowa, akwarela, karton barwy ecru;
36 x 29cm;
sygn.p.d.: WW
Akt siedzący z uniesioną prawą ręką, ok. 1920
węgiel, karton;
30 x 22cm;
sygn.p.d.: WW
akwarela, ołówek/papier, 29 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'WWeiss'
na odwrociu pieczęcie: 'Irmina i Michał Jagniątkowscy | Warszawa' oraz numer inwentaryzacyjny
akwarela/papier, 23,5 x 21 cm (w świetle oprawy)
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'WW'
na odwrociu dedykacja
drzeworyt, papier; 10 x 14,9 cm
(odcisk płyty); u dołu drukowany napis:
WOJCIECH WEISS KOPY ZBOŻA
(drzeworyt oryginalny)
olej, płótno
38,5 x 50,5 cm
sygn. l.d.: WWeiss (inicjały wiązane)
olej, płótno
50,5 x 65,5 cm
akwarela, ołówek, papier
25,5 x 36,5 cm
sygn. ołówkiem l.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie owalna pieczęć - pośrodku monogram wiązany WW (faksymile podpisu artysty); - w otoku napis: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA * DOM ARTYSTY *
olej, tektura; 12,5 x 21 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: ww;
na odwrocie nalepka z opisem pracy.
Obraz reprodukowany i ujęty w katalogu: Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa, Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, str. 79, poz. 237
Aneri na werandzie w Poroninie, 1910
akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty: 000946; na odwrocie wtórny napis l. g.: Poronin 1910 (ołówkiem)