DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
inkografia/papier, 60 x 44 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Dwurnik`, l.d.: `20/20`
cena wywoławcza: Wykup abonament
inkografia/papier, 30 x 25 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Dwurnik`, l.d.: `45/50`
sucha igła/papier, 29,5 x 19 cm
sygnowana na płycie p.d.: `ED` opisany u dołu ołówkiem: `sucha igła 6/11 "Hipnoza", E. Dwurnik | 85`
akwaforta/papier, 32 x 24,5 cm
sygnowana na płycie p.d.: `ED` opisany u dołu ołówkiem: `akwaforta 3/16 "Penelopa" E. Dwurnik 98`
akwarela, tempera/papier, 24 x 32 cm
opisany i sygnowany śr.: `DWIE ŚWINKI 2010 E.DWURNIK`
opisany ołowkiem na odwrociu: tytuł, wymiary, data dzienna, 25.02.2010, spis NR 2267
Rynek krakowski z kościołem św. Wojciecha, 1967 r.
ołówek, papier, 29,5 x 42 cm
sygn. p.d.: E. Dwurnik 67; p.g. okrągła pieczęć: Rysunek 855 E. Dwurnik
Wieża Ratuszowa w Krakowie, 1967 r.
ołówek, papier, 29,5 x 42 cm
sygn. p.d.: E. Dwurnik 67; p.g. okrągła pieczęć: Rysunek 836 B E. Dwurnik
ołówek, papier;
36 x 26 cm (w wietle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: 13.12.89. E. D.; na rysunku dwa stemple.
u dołu dedykacja: DLA IZUNI - autoportert (ołówkiem)
olej, płótno, 150 x 200 cm
sygn. na odwrocie 16-17.07.92 E.DWURNIK/ 71XX-1827
flamaster, papier; 35,8 x 49,6 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: E.D / Gdańsk / E. Dwurnik 79
u dołu napis: CYKL: PLENERY 70
olej/płótno, 82 x 100 cm
datowany i sygnowany p.d.: `1990 | E. DWURNIK` w l.d. napis: `JABŁOŃ NA PLACU`
na odwrociu opisany, sygnowany i datowany: `NR. IX 559 | 1576` i `E. Dwurnik | 1990`
- kolekcja prywatna, Poznań
- Galeria Piekary, Poznań, 2008
Madonna na skręconej kolumnie, 1985 r.
olej/płótno, 105 x 115 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: `Madonna na skręco- | nej kolumnie | E.DWURNIK 85`
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `E. DWURNIK | 1985 | NR. Ix. 323. 1089.` i `Madonna na | skręconej kolumnie`
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy`, (08.09.-07.10.2001), Cykl IX, poz. 322, nr 1089
akwarela, gwasz/papier, 46 x 54 cm (w świetle pass-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `2001 E. DWURNIK` oraz opisany l.d.: `PL. TEATRALNY`
Płock - Osiedle Tysiąclecia, 1996 r.
akwarela, gwasz/papier, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: `1996 | E. DWURNIK` opisany l.d.: `PŁOCK`
na odwrociu dwie prostokątne pieczątki autorskie oraz opis pracy `46 x 55 cm | "Płock - | Osiedle Tysiąclecia" | DIAGONAL | 2-8.03.1996`
ołówek, papier;
19 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: E. DWURNIK 80.
akryl, papier;
23,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. DWURNIK 07 śr. d.: napis: PIES ALOSZA
Widok na Plac Zwycięstwa (ob. Plac marsz. Józefa Piłsudskiego), 1966 r.
ołówek/papier, 31,5 x 49,4 cm
sygnowany i datowany p.g.: `Dwurnik 66 | 14.VII.` oraz u dołu prostokątna pieczęć `E.D.` okrągła `RYSUNEK E.DWURNIK` z odręcznie wpisanym numerem `316 | 1966.`
ołówek, papier;
37 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem l. d.: 2 VII 79,
p. d.: stempel: CYKL: PLENERY: 70, napis Gdańsk w prostokącie, stempel E.D. oraz napis 79 / Edwurnik;
na odwrocie oprawy opis i okrągły stempel oraz: MARTA / NR 2; napis długopisem EDWARD DWURNIK/ ORYGINAŁ: z tytułu/ GDAŃSK / 38 x 53 cm; w ramce: RYSUNEK/ 1979/ 5456/ poniżej: Nowa cena: 2008. 600. - Euro 2500,- zł