KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)
rysunek, ołówek
22x29 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
POWTÓRNIE ZASZEDŁ MI DROGĘ NAPOLEOŃSKI ŻOŁDAK Z OBRAZU GOI 1989-1990 r.
Technika mieszana na papierze
31,7 x 23 cm
Niesygnowany
Ekspertyza - Józef Chrobak, 2003 r.
Rysunek z serii `Ambalaże`, lata 70/80
flamaster, pastel, akryl/papier, 21 x 29,7 cm
(dołączone oświadczenie autentyczności z dnia 17.02. 2004 r. podpisane przez Józefa Chrobaka i Annę Holnak)
rysunek, piórko, tusz, papier naklejony na karton,
20 x 16 cm
sygn. l.g. na pieczątce: 48 t Kantor
CZŁOWIEK Z KRZESŁEM - PROJEKT KOSTIUMU - C2 - 2 1984
akryl, płyta pilśniowa
180 x 110 cm
sygn. na odwrocie na blejtramie: T. Kantor,
na odwrocie nalepka wystawowa z Galerie de France w Paryżu
gwasz, pastel, flamaster, papier ,
18.8 x 30 cm
sygnowany czarną kredką p.d.: T. Kantor 9, l.g.: II
Trzy rysunki żołnierza napoleońskiego, 1980
flamaster, pastel, gwasz, papier,
16.7 x 21 cm
sygnowany p.d. tuszem: 1980, długopisem: T Kantor
Z cyklu Czas odjazdu albo Krucjata dziecięca, ok. 1982 r.
flamaster, akryl, pastel, papier
wym.: 16,8x17 cm
sygn. p.d.: T Kantor
KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1963 r.
Olej, karton nakl. na płytę spilśnioną; 67 x 96 cm (w świetle listwy)
Sygn. p. d.: 2, 1963 | Kantor
Olej na płótnie 65 x 80 cm
Sygnowany p.d. - "Kantor"
Obraz opisany na odwrocie - "T Kantor / Cracovie"
olej, płótno, 93 x 100
sygn. p. d.: Kantor
gwasz, technika mieszana, papier, 30,1 x 41,6 (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: T. Kantor; l. d.: napis nieczytelny
kredka, tusz, papier, 29 x 19 cm
sygn. pd.; monogram wiązany TK Ur. 1940 r. Wielopole
rysunek piórkiem,
21x29 cm
collage (parasol), akryl, płótno,
121.5 x 111 cm
sygn. na odwr. p.g.: Tadeusz Kantor | IV 1970 | Kraków, l.g.: nalepka Galerii Foksal w Warszawie z danymi wpisanymi długopisem: TADEUSZ KANTOR | MULTIPART, 1970 | SERIES 100 | III/IV 1970
Kompozycja fakturowa, lata 60.
olej, gwasz, karton,
67 x 96.5 cm
sygn. p.d.: Cracovie | Kantor
Szkic do obrazu Pewnego razu żołdak napoleoński
flamaster, papier,
21.5 x 29.9 cm
sygn. p.d.: T Kantor [wpisane w pieczęć autorską z napisem w otoku: t. Kantor]
Pracy towarzyszy potwierdzenie autorstwa przez Cricotekę (podpisana Anna Halczak, kierownik Archiwum Cricoteki, 13 VI 2003).