NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)
tusz/papier, 21 x 15,1 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `J. Nowosielski`
Opinie: Praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
cena wywoławcza: Wykup abonament
serigrafia barwna, papier;
69 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Nowosielski 97
oraz napis l. d.: 9/15
piórko, tusz, papier;
formaty różne: 17,4 x 22,3 cm, 24,5 x 18,8 cm, 28,9 x 18,8 cm, 21,8 x 13,4 cm, 21, 6 x 24,8 cm, 21 x 13, 5 cm, 22,8 x 15,6 cm (w świetle oprawy), 21 x 13,5 cm (w świetle oprawy), 18,2 x 23 cm (w świetle oprawy);
Ikona Michała Archanioła (oprawiona w ramkę kasetonową), 1975 r.
olej/deska, 23 x 18 cm
Praca oprawiona w wybraną przez artystę zabytkową ramkę kasetonową.
Wymiary obrazu z ramką: 34,5 x 30 x 7,5 cm
Opinie:
Praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich
- bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Kraków
Estymacja: 45 000 - 70 000 zł
olej/płótno, 80 x 120 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI | P.76` i P.72` | R26.`
Opinie:
- od 1976, kolekcja Lecha Siudy
Estymacja: 180 000 - 240 000 zł
olej, płótno, 37,5 × 69,5 cm
sygn. na odwrocie: J. NOWOSIELSKI
na odwrocie szkic malarski olejem (abstrakcja)
Wystawiany i reprodukowany:
Jerzy Nowosielski.Państwowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa 2003, il. 71, s. 45
Estymacja: 95 000 - 110 000 zł
Akwarela, ołówek, karton; wym.: 32,2 x 22,2 cm; sygn. p.d.: J. Nowosielski. Na odwrocie szkic wnętrza cerkwi i monogram JN.
Święty [projekt witraża], lata 60.
Akwarela, ołówek, karton; wym.: 32 x 23 cm; sygn. p.d.: J.N. Na odwrocie szkic kopuły cerkiewnej i zarys konstrukcyjny ikonostasu.
olej, płótno; 100 x 80 cm
sygn. na odwrocie
estymacja: 150000 - 180000 zł
serigrafia, papier; 69 x 60 cm
sygn.: l.d. 31/60 p.d. Jerzy Nowosielski 1998
estymacja: 8000 - 10000 zł
Głowa mężczyzny, lata 90 XX wieku
olej, płótno; 61 x 46 cm
estymacja: 50000 - 60000 zł
serigrafia barwna/papier, 78 x 70 cm
sygnowana i datowana p.d.: `Jerzy Nowosielski 1995`, l.d. nr edycji: `37/60`
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
serigrafia barwna/papier, 70 x 85 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Nowosielski 1995`, l.d. nr edycji: `46/60`
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
ołówek/papier, 58,2 x 41,9 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `J.N.`
OPINIE:
w załączeniu certyfikat Fundacji Nowosielskich
Estymacja: 12 000 - 14 000 zł
tusz/papier, 28,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany u dołu: `Jerzy Nowosielski`
Estymacja: 3 000 - 4 000 zł
ołówek/papier, 25,4 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `JERZY NOWOSIELSKI 1958`
Estymacja: 5 000 - 6 000 zł
tempera, ołówek/karton, 23 x 23 cm, sygn.
Kobieta stojąca w wodzie, 1993
serigrafia, papier, 43 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: II/5/50 JERZY NOWOSIELSKI 93 (ołówkiem)
na odwrocie szkice, akwarela, papier, 20 x 20 cm, sygn. p.d.: J. Nowosielski