KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
Studium wozu, szkice polnego kwiatu, 7 IX 1897
Olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura;
wym.: 20 x 29,5 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Dom w mieście - studium perspektywy, ok. 1898
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
wym.: 16 x 20cm (w świetle oprawy)
Olej, tektura; 30 x 40cm; (w świetle oprawy)
Napis autorski na odwrocie: S.KAMOCKI/"GALARY"/1930/LISTOPAD
Martwa natura z kwiatami, ok. 1900
Olej, tektura, wym.: 44,5 x 60 cm (w świetle oprawy)
W wiosennym słońcu - dziewczyna góralska siedząca przed chatą
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
wym.: 26 x 25 cm (w świetle oprawy);
Popiersie mężczyzny z brodą, ok. 1900
Olej, płótno naklejone na tekturę,
wym.: 29 x 23,5 cm (w świetle oprawy)
Autoportret w mundurze legionisty, ok. 1917
Ołówek, papier; wym.: 20 x 17cm (w świetle oprawy)
Z boku napis autorski: Pamiątka/ z pobytu w Dęblinie
olej, płótno; 100 x 71 cm.
Na odwrocie: ... St. Kamocki,
niżej: St. Kamocki.
Według przekazu rodzinnego, skąd pochodzi obraz, przedstawia on postać żony artysty.
olej, sklejka; 41,5 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI / ZAKOPANE / 1943
olej, płótno; 34,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: St. Kamocki
Rzadkie w twórczości Stanisława Kamockiego umieszczenie postaci w pejzażu.
olej, tekturka; 52 x 69 cm;
sygn. p. d.: S. Kamocki
na odwrocie nalepki autorskie: Stanisław Kamocki/ "Giewont pod wieczór"/ (farbami olejnymi)/ oraz "Giewont pod wieczór"/ cena: k. 300
Samotne drzewa w polu, ok. 1908 r.
kredka, papier;
15,5 x 19,3 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 116
Kościółek w Rudawie pod Krakowem, ok. 1905 r.
ołówek, papier; 11 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Rudawa (ołówkiem);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 204
Widok Zamku Lubomirskich w Wiśniczu
olej, płótno, 96 × 113 cm
sygn. l. d.: St. Kamocki
Estymacja: 95 000 - 100 000 zł
olej, płótno, 112 × 113 cm
niesygnowany
Kolekcja rodziny artysty.
Estymacja: 75 000 - 80 000 zł
sygn. na odwrociu [ze zbiorów rodziny artysty]
olej, płótno
100x71 cm
Dworzec kolejowy w Zakopanem, ok. 1936
Olej, tektura malarska; wym.: 40 x 51 cm; sygn. na odwrocie, na nalepce handlowo-wystawienniczej z opisem pracy.
Wenecja. Gondole przed Santa Maria Della Salute, 1924
Olej, tektura malarska; wym.: 35,5 x 50 cm; sygn. p.d.: Kamocki
Olej, tektura malarska; wym.: 36 x 50 cm; sygn. i opis. autorski na odwrocie.