NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek, kredka na kartonie,
8 x 8 cm; na odwrocie pieczątka i napis "20 ZŁ"
cena wywoławcza: Wykup abonament
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na tekturze, 9,5 x 9 cm; na odwrocie dwie pieczątki i napis "25 ZŁ"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
PORTRET KOBIETY w SUKIENCE z KOŁNIERZYKIEM [Ela Banachowa?]
akwarela na kartoniku z pudełka papierosów "Płaskie", 8,5 x 7,5 cm; na odwrocie pieczątka i napis "KRYNICA..."
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na papierze,
20,5 x 29,5 cm, na odwrocie cztery pieczątki i napis "500 ZŁ";
w narożnikach niewielkie ślady po taśmie klejącej.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na tekturze, 36 x 53 cm datowana w podpisie u dołu. Na odwrocie 8 pieczątek.
Reprodukowana: "Polska",
styczeń 1963, s. 40.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela/papier, 16 x 13,5 cm (w świetle passe - partout)
opis autorski u dołu
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz/papier, 9,5 x 20 cm (w świetle passe - partout)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek/papier, 8 x 7 cm
praca pochodzi z kolekcji B. i F. Kędziorków (B. Kędziorek otrzymał ją bezpośrednio od artysty, 10. IX. 1959)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek/karton, 7,5 x 7 cm
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek/papier, 8 x 6 cm
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek/karton, 8,5 x 7 cm
napis u góry: NA ROK 19238; na odwrocie szkic ołówkiem kopiowym
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier; 23,7 x 17,5 cm;
na dole napis autorski ołówkiem: WILLAWADZEJA, niżej farbą KRYNICAWIEJ DULECAWIES; praca oklejona przez artystę formą ramki z zielonego papieru
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem: NIKIFOR MATEJKO KRYNICA WIEŚ ARTYSTA MALARZ oraz napis u dołu: collection Maryna Kaston New York
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz/papier, 24 x 17 cm (w świetle passe - partout)
opis autorski u dołu
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz/papier, 21 x 15 cm
opis autorski u dołu
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz/papier, 16 x 15 cm
opis autorski u dołu
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz/papier, 16 x 23,5 cm
opis autorski u dołu
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz/papier, 18 x 23,5 cm
opis autorski u dołu