KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
PORTRET KOBIETY W KAPELUSZU, 1920 R.
pastel/papier,
55 x 43 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. g.: `a. karpiński | 1920`
cena wywoławcza: Wykup abonament
BRONOWICE MAŁE (NOC W BRONOWICACH), 1903
Olej, deska;
32 x 40,5 cm
Sygnowany p.d.: aKarpiński, datowany l.d.: 1903
Na odwrocie napis wykonany przez artystę: aKarpiński | "Bronowice Małe", powyżej drugi napis: aKarpiński | Noc w Bronowicach. Przy prawej krawędzi cyfra: 6
akwarela na podrysowaniu oł kiem, papier
kremowy, 24 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: A. Karpiński
akwarela/papier,
34 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany d. śr.: `a. karpiński 1919`
p. d. znak wodny papieru
Portret dziewczynki w czerwonej sukience
olej, tektura,
54 x 45,5 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński / 1952
Olej, tektura,
33,5 x 48 cm,
sygn. p.śr.: Karpiński (na odwrocie tektury opis autorski i data 1961
Kwiaciarki na krakowskim rynku
olej, tektura,
22 x 28 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński
Na odwrocie trzy pieczątki: " A. Karpiński / Kraków ul. Floriańska 19" oraz autorski napis ołówkiem: " mal. / A. Karpiński / Kraków / Rynek krakowski (?)".
olej, tektura;
66,5 x 55,5 cm
sygn.p. śr. Karpiński/1908
Ołówek, papier;
wym.: 18 x 22 cm;
sygn. p.d. A. Karpiński.
olej, tektura,
60 x 56 cm;
sygn. l. d.: a. Karpiński / w Paryżu / 1908
Na odwrocie nalepka z napisem autorskim: Paryż 1908 / Cyrk w ogrodzie / Bois de Boulogne / w Paryżu / mal. / A. Karpiński / w Paryżu
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier kremowy,
24 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: A. Karpiński
olej, tektura,
60 x 56 cm;
olej, tektura,
43 x 51,5 cm;
sygn. p. d.: a. Karpiński / Paryż 1910.
Na odwrocie napis autorski: "W tle / obserwatorium" / aKarpiński Paryż / "cyrk na ulicach Paryża" / mal. w Paryżu a Karpiński / nr 199.
olej/tektura,
53 x 44 cm
sygnowany p. d.: `a. karpiński`
kredka, ołówek/papier,
54 x 54 cm
sygnowany i datowany l. śr.: `alfons karpiński | 1909. w Paryżu`
olej, deska;
14 x 20 cm
sygn. l.d.: a.karpiński. 1907.Lido
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
olej, tektura, 29 x 39,5;
sygn. p. śr.: A. Karpiński, na odwrociu autorski napis:
"Kaczeńce/ (złocieńce)/ mal. A. Karpiński/ w Krakowie", "26"