AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)
olej, deska, 32 x 24 cm
sygn. p.d.: T. Axentowicz
na odwrocie pieczątka owalna pracowni ram W. Domańskiego w Warszawie.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, pastel, kredka, papier,
62.8 x 47.5 cm
sygnowany p.d.: T. Axentowicz
DZIEWCZYNA HUCULSKA Z KONWIź, ok. 1910
pastel, akwarela, tektura,
69.5 x 49.5 cm
sygnowany p.d.: T. Axentowicz
ołówek, pastel, papier,
44,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: T. Axentowicz
olej, płótno,
53.5 x 40.5 cm
sygnowany po prawej.: T Axentowicz
olej, płótno,
46.5 x 36.5 cm
sygnowany l.d.: T. Axentowicz
pastel/papier, 70 x 50 cm
sygnatura trudno czytelna p. d.: `axentowicz`
Portret dziewczyny - córki artysty
pastel, papier jasnobrązowy,
68,5 x 50 cm (w świetle ramy);
sygn. p.d.: Axentowicz
pastel, papier
69 x 49 cm
sygn. l.d.: T.Axentowicz, na odwrociu: pieczątka SALON ARTYSTÓW MALARZY POLSKICH / KRAKÓW, UL. URZĘDNICZA 43 / Liczba 127 / Autor Prof. Teodor Axentowicz / Treść: Jesień / Cena zł. 750
Siedemset pięćdziesiąt,
akwarela, papier,
67 x 84,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Axentowicz
DZIEWCZYNA Z NIEBIESKIM WAZONEM, 1903
technika mieszana,
54 x 41.5 cm
sygn. na płycie l.g.: axent
pastel, akwarela, karton,
48.5 x 34 cm
sygnowany l.d.: T Axentowicz
akwarela/tektura, 64,5 x 48,5 cm
sygnowany l. śr.: `T. Axentowicz`
na odwrocie pieczątka ze składu przyborów malarskich Aleksandrowicz w Krakowie
pastel, papier,
69 x 80,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Axentowicz
pastel, akwarela, karton,
72 x 50 cm
sygnowany po prawej: T Axentowicz
Na odwrocie nalepka (druk wypełniony ręcznie): Salon Sztuki St. Kulikowskiego | Warszawa - Krak. Przedmieście 7. | Autor: Prof T. Axentowicz | Tytuł dzieła: Główka. Obok mała nalepka z nr.: 3414. Na ramie stempel firmy ramiarskiej Kazimierza Karwackiego z Lublina.
akwarela, gwasz, papier, 49,5 x 65 cm;
sygn. p.d.: T Axentowicz
na odwrocie nalepka warszawskiego salonu obrazów Juliana Burofa - nr 1946 z datą przyjęcia 7 I 1920 r.
ołówek, papier, 29 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: T. Axent;
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z wystawy pośmiertnej z nr 13 z 1939 r.;
pastel, papier, 96 x 68 cm ( w świetle oprawy);
sygn. z lewej: T. Axentowicz
na odwrocie owalny stempel z krakowskiego składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz