1 zł
2 600 000 zł

VASARELY Victor (1906 Pécs - 1997 Paryż)

IONAU, 1987 r.

litografia barwna, 172,5 X 90,5 cm (odbitka), 183 x 101 cm (wymiary planszy)
sygnowany oł. l.d.: Vasarely, numeracja odbitki 122 / 300

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja geometryczna

oryginał, serigrafia, 74×67 cm
sygn. oł, numerowana 192/250

Kompozycja w niebieskim i zielonym

oryginał, serigrafia, 81×76 cm
sygn. oł., numerowana 191/250

Nebulus, 1978 r.

akryl/płótno, 200 x 198 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘P. 1.002 VASARELY | “NEBULUS” | 200 x 198, 5 | 1978 | [sygnatura artysty]’

Koss, 1976 r.

akryl/płótno, 127,9 x 127,9 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘Vasarely | “KOSS” | 126 x 126 | 1976 | [podpis]’

“Couples (“Pary), 1940/1988 r.

akryl/płótno, deska, 35 x 52 cm
sygnowany wewnatrz kompozycji (w prawej czesci): 'vasalery' na odwrociu sygnowany i opisany (numerem w katalogu raisonné artysty): '1136 VASARELY | “COUPLES” | 36 x 52 | 1940/1988 | Vasarely'

serigrafia, papier, 58 x 54, 5 cm (arkusz),
sygn. u dołu: E.A. Vasarely

Tridim HH, 1972 r.

drewno, akryl, 30 x 24 x 6,5 cm
sygnowany i opisany: 'Vasarely | 33/100'
edycja 33/100

Corpusculaires, 1973

10 grafik w portfolio, druk, papier, 36 x 29 cm (każda)
ed. 23/100
sygn. ołówkiem p.d. (każda): Vasarely
ed. ołówkiem l.d. (każda): 23/100

Re-Nab-II-B, 1968 r.

akryl/płótno, 180 x 180 cm
sygnowany na odwrociu: ‘Vasarely’

Kompozycja przestrzenna

serigrafia barwna/arkusz folii, tektura, 29,5 x 22 x 3,5 cm
sygnowany l.d.: 'Vasarely'

serigrafia barwna/papier, 66 x 66 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany p.d.: '53/200'

serigrafia barwna/papier, 39,5 x 39,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany l.d.: '149/250'

SZACHY, 1979

szachownica: sitodruk, plexi, 71,3 x 71,5 x 3 cm
figury szachowe: przezroczysta oraz matowa plexi, wys. najwyższej figury: 12,5 cm
ed. 218/1500
sygn. i ed. na autorskim certyfikacie
wyd. THE HILLIARD COLLECTION, Londyn - Nowy Jork - Monachium

MANIPUR, 1969

tech. własna, plexiglas, 40 x 30,5 cm
sygn. śr.d.: Vasarely
ed. 10/25
wyd. Denise René, Paryż
na odwrocie nalepka wydawcy z opisem pracy oraz sygnaturą artysty

PLANETARY FOLKLORE PARTICIPATIONS NO. 1, 1969

plastik, metal, papier, 50,5 x 50,5 cm
sygn. i num. na odwrocie: 506 / Vasarely
ed.: 506/3000
wyd. Wiliam Wise i Éditions Pyra, Szwajcaria oraz Éditions Denise René, Paryż
na odwrocie plakieta z odręcznie wpisanym numerem edycji ‘506’ oraz sygnatura artysty.
Obiekt kompletny o metalowe portfolio.

LINÉAIRES, 1973

10 grafik oraz portfolio, druk, papier, 36 x 29 cm (każda)
sygn. p.d. każda: Vasarely
ed. l.d. każda: 5/100
każda opisana na odwrocie: autor, tytuł i opis reprodukowanej na grafice pracy
wyd. Éditions du Griff on Neuchâtel, Szwajcaria

Osiem kwadratów

serigrafia barwna/papier, 44,5 x 89,5 cm
sygnowany p.d.: 'Vasarely' i opisany l.d.: '7/200'

serigrafia barwna/papier, 45 x 45 cm
sygnowany ołówkiem p.d.:' Vasarely' oraz opisany l.d.: '35/90'

Bez tytułu, około 1975 r.

serigrafia barwna/papier, 78,7 x 78,7 cm

liczba obiektów: 119