HECHT Józef (1891 Łódź -1952 Paryż)
cena wywoławcza: Wykup abonament
technika mieszana/papier, 20,8 x 28 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Joseph Hecht', opisany l.d.: '5=40'
sygnowany gmerkiem autorskim na płycie p.g.
znak wodny z gmerkiem autorskim w obrębie przedstawienia
Australia - odbitka stanowa, 1928 r.
technika mieszana/papier, 23,7 x 33,7 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Joseph Hecht', opisany l.d.: 'etat'
Praca pochodzi z cztero planszowej teki "Atlas", z tekstami Gustave Kahna i André Suarèsa
LIETRATURA:
- (porównaj) Dominique Tonneau-Ryckelynck, Roland Plumart, Joseph Hecht 1891-1951: Catalogue Raisonné de l’Oeuvre Gravé. Paris 1992, nr. kat. 162
technika mieszana/papier, 24,8 x 37,8 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Joseph Hecht', opisany l.d.: 'épreuve d'etat'
sygnowany gmerkiem autorskim wśród przedstawienia
znak wodny w obrębie przedstawienia
technika mieszana/papier, 21,7 x 27 cm (zadruk)
sygnowany i opisany ołówkiem l.d.: '5=35 Joseph Hecht'
technika własna/papier, 21,7 x 27,6 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'Joseph Hecht', opisany p.d.: 'engrave uniqa'
sygnowany gmerkiem autorskim na płycie p.d.
technika własna/papier, 18,4 x 22,7 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Joseph Hecht', opisany l.d.: 'épr di artiste''
znak wodny na marginesie
- Dominique Tonneau-Ryckelynck, Roland Plumart, Joseph Hecht 1891-1951: Catalogue Raisonné de l’Oeuvre Gravé. Paris 1992, nr. kat. 142
technika własna/papier, 25,8 x 35,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Joseph Hecht'
LITERATURA
- Dominique Tonneau-Ryckelynck, Roland Plumart, Joseph Hecht 1891-1951: Catalogue Raisonné de l’Oeuvre Gravé, Paris 1992, nr. kat. 159
technika własna/papier, 24,6 x 37,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Joseph Hecht', opisany l.d.: 'épreuve d'artiste (...)'
sygnowany gmerkiem autorskim na płycie l.d.
akwaforta, sucha igła/papier 22,8 x 20,9 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Joseph Hecht', opisany l.d.: 'épreuve d'artiste'
sucha igła, akwaforta/papier, 19,8 x 27,5 cm
sygnowany gmerkiem autorskim na płycie l.g.
- Dominique Tonneau-Ryckelynck, Roland Plumart, Joseph Hecht 1891-1951: Catalogue Raisonné de l’Oeuvre Gravé. Paris 1992, nr. kat. 266
olej, płótno; 65,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: Joseph Hecht, na odwrocie na
blejtramie nalepka z odręcznym napisem: Joseph Hecht No2 Paysage d`Ete/ 14 citeAL Falynie`re Paris
olej/płótno, 46 x 65 cm
sygnowany p.d.: `Joseph Hecht`
olej na płótnie
sygnowany w prawym dolnym rogu
60 x 81 cm
Sucha igła, akwaforta; wym. komp.: 247 x 325 mm; sygn. oł. p.d.: Joseph Hecht, l.d.: epreuve d`impession.