GRABOWSKI Stanisław (ur. 1901 Libawa (Estonia), zm. 1957 Chartres (Francja))
olej/tektura, 24 x 38 cm
sygnowany l.g.: `grabowski`
Estymacja: 10 000 - 12 000 zł
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pastel, węgiel, papier, 31 x 44 cm,
sygn. p.d.: grabowski
Martwa natura z mandoliną (1956)
sygn. dat. p. d.
olej, pilśnia
90.5x66 cm
gwasz, tusz/papier, 16,5 x 12 cm
sygnowany p. g.: `S. Grabowski`
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
olej, płyta pilśniowa,
90,5 x 66 cm,
sygn. p.d.: Grabowski 56
litografia/papier,
29,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 1 500 - 2 500 zł
drzeworyt,
48 x 37 cm
na arkuszu 57 x 43,5 cm, sygnowany pod klockiem ołówkiem
"1923 S. Grabowski".
VANITE, VUE DE LA FENETRE, PERSONNAGES A TABLE
zestaw 3 prac, gwasz, papier
sygn. (każda)
15 x 21 cm - 15 x 10 cm - 14 x 22 cm
węgiel/papier,
35 x 26 cm
MARTWA NATURA Z OWOCAMI I DZBANKIEM
pastel/papier,
25,5 x 35,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `S. Grabowski
MARTWA NATURA Z CZERWONYM DZBANKIEM
akwarela, gwasz/papier,
12 x 14 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `Grabowski` oraz d. śr.: `Paris`
olej/płótno,
27 x 35 cm
sygnowany l. d.: `Grabowski`
olej/płótno,
19,2 x 27,2 cm
sygn. l.g. Grabowski
praca reprodukowana w Władysława Jaworska, Śmierć artysty, w: "Świat" 1957
tusz/papier,
20,7 x 16,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d. S. Grabowski
praca reprodukowana w "Art & Business", 9/2005, str. 15
Martwa natura z fajką, l. 50. XX w.
pastel, gwasz/papier
26 x 51 cm
sygn. l.d. Grabowski