GUMOWSKI Jan Kanty (1883 Krościenko - 1946 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Szczyty Sukiennic i wieże kościoła Marjackiego
litografia, papier; 39 x 27 cm;
olej, tektura, 26 x 54 cm,
sygn. i dat. l.d.: Guranowski 1905
teka 10 plansz barwnych, Zakład Litografii Artystycznej,
W.Główczewski, Warszawa, 1931, 40 x 31 cm,
oryginalna teka kartonowa ze złoconym tytułem, każda plansza sygnowana w kompozycji przez artystę, na odwrociu logo i nazwa "Lit. Art. W. Główczewski Warszawa", wkładka opisowa w trzech językach. Artysta nie zamieścił spisu prac. Wśród nich m.in. Deptak z Muszlą Koncertową, Park zdrojowy, Figura Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, Cerkiew w Tyliczu.
Stan zachowania bez zarzutu.
W tece 12 prac litograficznych na papierze kremowym:
1. Barbakan
2. Brama Floriańska
3. Baszta stolarska
4. Ulica floriańska
5. Szczyty sukiennic i wieże kościoła Mariackiego
6. Wnętrze kościoła Mariackiego
7. Biblioteka Jagiellońska
8. Katedra na Wawelu
9. Dziedziniec Zamku królewskiego na Wawelu
10. Fragment krużganku Zamku królewskiego na Wawelu
11. Stara synagoga na Kazimierzu
12. Widok ogólny Krakowa na Wawelu
Widoki Krakowa - teka 12 litografii, 1926
litografia, papier kremowy; 43 x 28,8 cm;
oryginalna teka; Wydane staraniem Muzeum Narodowego w Krakowie;
W tece: Barbakan, Brama Floriańska, Baszta stolarska, Ulica floriańska, Szczyty sukiennic i wieże kościoła Mariackiego, Wnętrze kościoła Mariackiego, Biblioteka Jagiellońska, Katedra na Wawelu, Dziedziniec Zamku królewskiego na Wawelu, Fragment krużganku Zamku królewskiego na Wawelu, Stara synagoga na Kazimierzu, Widok ogólny Krakowa na Wawelu.
litografia, papier kremowy; 28,8 x 43 cm;
Głowa Chrystusa Ukrzyżowanego z kościoła Mariackiego, 1929
z teki „Kraków”, litografia barwna, 24,8 x 17,5 cm.
Stan zachowania: niewielkie przedarcie papieru na krawędzi prawego, niezadrukowanego marginesu.
(Lit.: M. Grońska „Grafika w książce, tece i albumie”, Ossolineum, 1994, s. 232, poz. 228).
*opłata droit de suite
litografia, papier, 23,5 × 36,5 cm
w świetle passe-partout
Teka 12 litografii - Widoki Krakowa, 1926
litografia, papier; 42,5 x 28,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. na płycie;
Barbakan, Brama Floriańska, Baszta stolarska, Ulica floriańska, Szczyty sukiennic i wieże kościoła Mariackiego, Wnętrze kościoła Mariackiego, Biblioteka Jagiellońska, Katedra na Wawelu, Dziedziniec Zamku królewskiego na Wawelu, Fragment krużganku Zamku królewskiego na Wawelu, Stara synagoga na Kazimierzu, Widok ogólny Krakowa na Wawelu
Barbakan
Brama Floriańska
Baszta stolarska
Ulica floriańska
Szczyty sukiennic i wieże kościoła Mariackiego
Wnętrze kościoła Mariackiego
Biblioteka Jagiellońska
Katedra na Wawelu
Dziedziniec Zamku królewskiego na Wawelu
Fragment krużganku Zamku królewskiego na Wawelu
Stara synagoga na Kazimierzu
Widok ogólny Krakowa na Wawelu
13 sztuk: okładka oraz 12 litografii, papier, 27 × 41 cm w świetle passe-partout
1. Barbakan
2. Brama Floriańska i baszta pasamoników
3. Baszta stolarska
4. Ulica Floriańska
5. Szczyty Sukiennic i wieże kościoła Mariackiego
6. Wnętrze kościoła Maria