DĄBROWSKI Stanisław (1882-1973)
Olej, tektura;
35 x 49,5 cm
Sygnowany p.d.: Dąbrowski
Na odwrocie pieczęć lakowa z herbem Nałęcz
Na odwrocie naklejka: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE | Autor: prof. dr STANISŁAW DźBROWSKI | Tytuł dzieła "Kościół w Rabce" | Rodzaj dzieła: Olej na tekturze Cena:| Podpis autora: ex coll.
cena wywoławcza: Wykup abonament
ZACHÓD SŁOŃCA W BUŁGARII, 1967
Olej, tektura;
34,5 x 49,9 cm
Sygnowany p.d.: Dąbrowski
Na odwrocie naklejka: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE | Autor: prof. dr STANISŁAW DźBROWSKI | Tytuł dzieła "ZACHÓD SŁOŃCA W BUŁGARII", 1967r.| Rodzaj dzieła: Olej na tekturze Cena: | Podpis autora: ex coll.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 14,8 x 27,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: ST. DźBROWSKI
sygn. l.d.: ST. DźBROWSKI
olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. p.d.: Stanisław Dąbrowski
sygn. l.d.: ST. DĄBROWSKI
l. 30-te XX w. olej na płótnie,
81,5 x 59 cm,
sygnowany p.g. "S. DĄBROWSKI". Na odwrocie olejno malowana martwa natura z kwiatem w doniczce i owocami, na której nalepiona uszkodzona kartka wystawowa Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi z danymi o obrazie (autor, tytuł, technika, nr kat.)
olej na płótnie,
81,5 x 59 cm,
sygnowany p.g. "S. DĄBROWSKI", na odwrocie olejno malowana martwa natura z kwiatem w doniczce i owocami, na której nalepiona uszkodzona kartka wystawowa Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi z danymi o obrazie (autor, tytuł, technika, nr kat.)
akwarela na papierze, 30 x 41 cm w świetle p-p., sygnowany: "S. Dąbrowski. Toruń 1913"
Ukończył wydział architektury w Szkole Sztuk Pięknych w Kazaniu, w latach 1909 - 1913 studiował malarstwo w ASP w Krakowie w pracowniach W. Weissa i J. Mehofera. Studia kontynuował w Paryżu.