BOROWSKI Wacław (Łódź 1885 - Łódź 1954)
PÓŁAKT KOBIETY z PERŁAMI i CHUSTĄ (portret żony?), 1931
akwarela, tusz, 58 x 38 cm,
sygnowana i datowana p.d.
"WBorowski 1931".
cena wywoławcza: Wykup abonament
sygn. p.d.
ołówek, papier
24.5x18.5 cm (w świetle passe-partout )
olej, płótno, 85,3 × 74 cm
sygn. i dat. l. g.: W.Borowski 1906.
Do obrazu opinia prof. Jerzego Malinowskiego
DZIEWCZYNY W KĄPIELI I MYŚLIWY. DIANA I AKTEON, 1920
pastel gwasz, karton na tekturze
49 x 63,5 c m (w św. oprawy)
sygn. l.d.: W. B. 1920
pastel/papier, 48 x 35 cm
sygnowany l.d.: 'W. Borowski'
ołówek, pastel/papier, 47 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `W. Borowski`
na odwrociu nalepka galeryjna
POCHODZENIE: - zakup bezpośrednio od artysty
gwasz, kredka/papier, 45,2 x 34,5 cm
na odwrociu opisany
rysunek ołówkiem na kartonie, 25,5 x 19,5 cm,
sygnowany p.d. monogramem artysty "WB".
olej, płótno; 72x104 cm
sygn.: W. Borowski
olej, płótno; 80 x 90 cm
sygn. p.d.: W. Borowski
litografia kolorowana/papier, 30,5 x 26 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: `WBor`
Estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Kościół Karmelitów w Krakowie, 1907
olej, płótno; 97 x 121,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Borowski/ 1907
na odwrocie stempel składu malarskiego Róży Aleksandrowicz z Krakowa, Placu Matejki.
Wczesna, okazała praca artysty, powstała jeszcze w czasie, kiedy uczył się w pracowni Józefa Mehoffera w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (ukończył w 1909).
olej, płótno;
80 x 90 cm;
sygn. p. d.: WBorowski
Obraz reprodukowany w książce: Malarze polscy XIX i XX wieku. Mała encyklopedia rynku sztuki, wyd. "Gazeta Antykwaryczna" Kraków, 2004, s. 149.
litografia kredką, 32 x 45 cm,
sygnowana na kamieniu "Wacław Borowski 1950"
Portret konny Józefa Piłsudskiego (il. s. 16)
Litografia; wym.: 365 x 427 mm; sygn. oł. p.d.: WBorowski. Stan zachow.: praca wklejona w stare pp.
sygn. p.d.
gwasz, papier,
29x19.5 cm (w świetle passe-partout )
gwasz, papier, 120 x 64 cm w świetle oprawy
sygn. p.d. WBorowski
Estymacja: 50 000 - 70 000 zł