MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
PEJZAŻ WIOSENNY (SPRINGTIME), 1949
olej, tektura
49 x 64 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski.
na odwrocie napis: F996
do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczony podatek graniczny VAT 8%
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Fragment fabryki, z cyklu Czarny Śląsk, ok. 1935
olej / płótno
90 × 115 cm
sygnowany l.d.: Rafał Malczewski
na odwrociu na blejtramie opisany: MUSEUM WARSCHAU 16|9 oraz 2 nalepki depozytowe Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem 1816
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej / płótno
81 × 114 cm
sygnowany i datowany l.d.: Rafał | Malczewski | 35
na odwrociu opisany: MPW 1812
na blejtramie nalepki depozytowe z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz nalepka galeryjna z napisem: „Kopalnia w nocy. 450 zł.”
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, gwasz, papier; 40 x 58 cm
Sygnowany p.d.: Rafał Malczewski; wyżej dedykacja autorska: Kochanej Hipce
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 37,5 x 54,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'R. Malczewski'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 33 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Rafał Malczewski. Lac du Bonnet. VII. 43'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 34 × 49 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisana l. d.: Rafał Malczewski. Hvar
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/tektura naklejona na sklejkę, 100 x 70,5 cm
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier
35 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, karton
56,5 x 77 cm
sygn. ołówkiem l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, dykta
71 x 91 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Rafał Malczewski 1956
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 54 x 36 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier; 33 x 48 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Narciarz na śniegu, po 1942 r.
akwarela/papier, 38 x 56 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Rafał Malczewski'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Szałas tatrzański, lata 30. XX w.
Akwarela, papier; 35,5 x 50,5 cm;
sygn. l.d.: Rafał Malczewski.
Praca po konserwacji.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Widok na Dolinę Strążyską od Sarniej Skały
akwarela, papier, 65 x 99 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Z HUCULSZCZYZNY, 10 marca 1928
akwarela, papier
21 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dedykacja autorska l.d.: Najukochańszej Krasnoitce (?) | Zosi | Kosman. Rafał Malczewski Bystrzec. | Huculszczyzna. 10 ./. 28
ponadto wzdłuż l. krawędzi u dołu: Cudnemu Pomagierowi | [...] Towarzyszowi
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
KURYTYBA. CHŁOPIEC GRAJĄCY W PIŁKĘ PRZED CAFE SALAO IMPERIAL, 1942
tempera, karton
78 x 50 cm