1 zł
2 600 000 zł

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

UKRZYŻOWANIE, 1977-1996 r.

olej/płótno, 116 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: oł. Sempoliński | 1977 - 96 | Ukrzyżowanie

cena wywoławcza: Wykup abonament

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Łąka w górach I, 1970

olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Sempoliński '70 / Mochnaczka
oraz na blejtramie: Łąka w górach I / SEMPOLIŃSKI (ołówkiem).

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Stare topole w Nieborowie, 1986 r.

grafit/papier, 62,5 x 49 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Sempoliński '86 | Stare topole w Nieborowie'

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Męćmierz Wisła, 1979 r

olej, płótno, 93 x 73 cm
opisany na odwrocie: Sempoliński 79 Męćmierz Wisła

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Czaszka, 1986 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'p. Kloppenborg | Sempoliński | czaszka '86 | grudzień | B'

- kolekcja prywatna, Niemcy

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Łąka w górach I, 1970

olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Sempoliński '70 / Mochnaczka oraz na blejtramie:
Łąka w górach I / SEMPOLIŃSKI (ołówkiem).

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

MIEJSCE ZWANE CZASZKĄ - OPODAL, 1991

Obraz przemalowany w 2002 z nowym tytułem:
ŚWIATŁO NA UKRZYŻOWANYM U ŚW. ANNY, 2002
olej, płótno, 100 x 79,3 cm
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: ‘91 | Sempoliński | Miejsce zwane | czaszką - | - opodal |
‘2002 | Światło na | Ukrzyżowanym | u św. Anny

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Czaszka, 1983 r.

olej/płótno, 100 x 75 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: "Sempoliński | '83 | czaszka"

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Mochnaczka, ok. 1973

olej, płótno, 72 x 92 cm
niesygnowany

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Czaszka w kamieniołomach, 2006

olej, płótno, 100 x 73 cm
sygn. na odwrocie: Sempoliński | luty 2006 | czaszki w kamieniołomach

- wystawa indywidualna Cava di pietre, cranio w Galerii Studio, Warszawa 2006
- Ilustracja: Jacek Sempoliński. Obrazy patrzące, Muzeum Sztuki i Techniki

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Łąka w górach i, 1970

olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
Sempoliński '70 / Mochnaczka oraz na blejtramie: Łąka w górach I / SEMPOLIŃSKI (ołówkiem).

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Bez tytułu, 2008

olej, płótno; 81 x 65 cm;
Sempoliński / grudzień 2008 / ultramaryna / karmin / biel tytanowa / krew utajona.

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Czaszka, 1997 r.

akryl, węgiel/papier, 70 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Sempoliński 30 10 97 | czaszka'

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Czaszka, 1997 r.

mieszana/papier, 50 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Sempoliński 3.11.97 | Czaszka'

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Czaszka, 1986 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'p. Kloppenborg | Sempoliński | czaszka ’86 | grudzień | B'

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Czaszka, 1985

olej/płótno, 93 x 73,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na rewersie: ‘[wskazówka montażowa] góra! | sempoliński | czaszka ‘85’ i u dołu, odwrotnie: ‘sempoliński | [przekreślona wskazówka montażowa] | [przekreślone] ‘81 | zdjęcie z | krzyża’
opisany na blejtramie: ‘80/63’
na blejtramie naklejka z numerem ‘63’

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Autoportret, 2000

olej/płótno, 92 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany na rewersie: ‘Sempoliński | 7 VI 200 | Autoportret.’
opisany na blejtramie: ‘2000/6’

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Autoportret / Wisła, 1990/2001

olej, płótno; 92 x 72 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Sempoliński / styczeń / 2001 / Autoportret
oraz u dołu długopisem: Sempoliński '90 Wisła.

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Czaszka, 1986

technika własna/olej, płótno, 104,5 × 85 cm
sygnowany na odwrocie "Sempoliński 86 | czaszka"

SEMPOLIŃSKI Jacek (1927-2012)

Sterta, 1999 r.

kredka/papier, 42 x 29,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Sempoliński 31.III.99. Nieborów, Sterta'

liczba obiektów: 139