KOBZDEJ Aleksander (1920-1972)
olej, płótno, 100 x 81 cm sygn. p.d.: Kobzdej 1962 na odwrocie autorski napis: Aleksander Kobzdej/1962/”IDOL CZARNO/ SZARY`/81 X 100
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, tusz/papier, 31 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Kobzdej | 30.XII. 954 | Kurs chłopców'
olej, tempera, płótno, 42,5 x 109 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958
rysunek, 70x50, 1971 r.
KŁUJĄCY SŁOŃCE I (ZAGŁADA), 1964
olej, płótno
75 x 40 cm
sygn. p.d.: Kobzdej | 64
na odwrocie na płótnie sygn. i napis: Aleksander | Kobzdej | 1964 | I | "Kłujący słońce" (Zagłada) | 75 x 40
KŁUJĄCY SŁOŃCE II (ZAGŁADA), 1964
olej, płótno
75 x 40 cm
sygn. p.d.: Kobzdej | 64
na odwrocie na płótnie sygn. i napis: Aleksander | Kobzdej | 1964 | II | Kłujący słońce | (Zagłada) | 75 x 40
akwarela, gwasz, technika mieszana/papier, 60,5 x 24 cm
Kompozycja z barwnymi plamami, 1963 r.
olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kobzdej | 1963'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Aleksander Kobzdej | 1963 | 45 x 55'
poniżej wskazówka montażowa
olej, płótno, 96,5 cm x 63,5 cm
sygn. p.d.: Kobzdej
opisany na odwrocie: Aleksander Kobzdej 1963 MEXICO II/A
na odwrocie naklejka aukcyjna : C.G.Sloan & Co, Sale 780 (1985), lot 4
olej, płótno, 60 x 50 cm
sygn. p.d.: Kobzdej/ 1960.
op. na odwrocie: ALEKSANDER KOBZDEJ/ 1960/ "IMPERIA"
KATALOG KOLEKCJONERSKI GALERII KRZYWE KOŁO, EDYCJA 1/100, 1961
drzeworyt; 24 x 24 cm
sygnowany p.d.: "Kobzdej 61
darczyńca: Bogdan Jakubowsk
technika mieszana, płyta
85 x 50,5 cm
sygn. na odwrocie na płycie: Aleksander Kobzdej | Hors cadre 1971 | No 65 | 82 x 50
Szczelina - czerwień w szarościach - forma przestrzenna, 1971
technika własna, relief, olej, płyta; 45 x 36 cm;
olej/płótno, 99 x 80 cm
sygnowanym datowany i opisany na odwrociu: 'Aleksander Kobzdej | 1963 | "Urodziny I" | 100 x 81'
- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja Barta N. Stephensa, Nowy Jork
- Shapiro Auctions, Nowy Jork
technika własna/płyta pilśniowa, 62,5 x 47,5 x 6 cm
sygnowany p.d.: 'Kobzdej'
na odwrociu papierowa naklejka z opisem pracy: 'Aleksander Kobzdej | "Szczelina", ok. 1960 | technika własna na płycie pilśniowej, 62 x 48,7 x 6 cm | PM 906' oraz numer inwentarzowy: 'PM906'
na odwrociu naklejka domu aukcyjnego AGRA-ART
olej, płótno; 33 x 27 cm
sygnowany p.d. "Kobzdej | 1962", na odwrocie: "Otwarcie | A.Kobzdej | 1962"
olej, płótno; 90 x 65 cm
p.d.: "Kobzdej", na odwrociu: "Miłej | Dobrej | Kochanej | Aby | Pamiętała | Brance | Kobzdej | 26.VI.1961"; kolekcja prywatna, Paryż
olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kobzdej | 63'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Aleksander Kobzdej | 1963 | "Urodziny II" | 100 x 81'
- Shapiro Auctions, Nowy Jork
olej/płótno, 73 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kobzdej | 1959'
na blejtramie częściowo zachowana naklejka Raydon Gallery: '[...]ydon Gallery New York, N.Y. 10028'
- Raydon Gallery, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Desa Unicum, 2015