BUNSCH Adam (1896 Kraków -1969 Kraków)
Dziewczęta w strojach wilamowickich, 1935 r.
olej/płótno, 131 x 90 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Adam Bunsch 1935'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Portret Emilii Sas Tustanowskiej - medalion portretowy
gips, rama drewniana; średn.: 46 cm (z ramą 54 cm);
sygn. z prawej: A Buntsch [sic!]
olej/płótno, 90 x 49 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Adam Bunsch | 1921`
olej, płótno, 56 × 41 cm
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1922
na odwrocie nalepka z Wystawy obrazów malarzy polskich XX-lecie międzywojennego
w Bielsku-Białej, Zamek, 17 III - 1 IX 1963 r.
olej, płótno, 145,5 x 85,5 cm,
sygn. l.d.: A. Bunsch 1936; p.d. numer katalogu artysty: 595.
akwarela, papier, 37 x 54 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1959
olej/tektura, 54 x 68 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Adam Bunsch 1925.`
Olej, tektura, 18,7 x 27 ,6 cm,
sygn. p.d.: A. Bunsch 1914
Szczygły na kwitnącej gałęzi śliwy, 1946
Drzeworyt barwny, bibuła naklejona punktowo na podkład; wym.: 290 x 195 mm; sygn. oł. l.d.: Adama Bunsch 1946, p.d.: drzeworyt.
olej, płótno, 51,5 × 34 cm
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1928. Paryż
na krośnie nalepka z salonu dzieł sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z Krakowa
Estymacja: 7 500 - 9 000 zł
olej, płótno, 50 × 38,5 cm
sygn. p. d.: Adam Bunsch/1911.(...)
Estymacja: 9 000 - 12 000 zł
DROGA U PODNÓŻA GÓR - PEJZAŻ WIDZIANY Z POCIĄGU, 1958
Akwarela na szkicu ołówkowym, papier; 36 x 25,3 cm
Martwa natura z kwiatami, 1931 r.
olej/płótno, 73 x 55 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Adam Bunsch 1931`
LITERATURA: Adam Bunsch 1896 - 1969, Bielsko - Biała 1992, s. 73, poz. kat. 110
Estymacja: 6 000 - 9 000 zł
PEJZAŻ LETNI - STUDIUM CHMUR, 1957
Ołówek, akwarela, karton; 57 x 47 cm
Sygnowany l.d. akwarelą: Adam Bunsch 1957
Ołówek, akwarela karton; 61 x 47,5 cm
Sygnowany l.d. ołówkiem: Adam Bunsch 1956
Olej, płótno; 49,5 x 38,5 cm
Sygnowany l.d.: Adam Bunsch 1930.
Na odwrocie nalepka z wystawy monograficznej artysty w Muzeum Okregowego w Bielsku-Białej w 1993 r.