RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
Prezbiterium Kościoła Mariackiego w Krakowie, 1935
autolitografia podkolorowana kredką, papier; 31 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Rubczak 935;
napis l. d.: Autolitografia kolorowana;
na odwrocie opis w języku niemieckim mówiący o zakupie pracy w Krośnie w 1939 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 54 × 65 cm
sygn. l. d.: Rubczak
na odwrocie napis: RUBCZAK/9 Campagne Premiere/Paris/Chateau-Gaillard
akwarela, papier, 31,5 x 69 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Jan Rubczak
na odwrocie papierowa nalepka z dedykacją z 1932 r. oraz nalepka z wystawy w Lesznie z tego samego roku
akwarela, papier, 26 x 35 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Rubczak
DREWNIANY KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY W RADZIEJOWIE
kredka, akwarela, papier
35,2 x 50,3 cm
sygn. p.d.: Jan Rubczak | Radziejów
akwarela/papier, 33,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'
akwarela, papier, 33 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: Jan Rubczak
autolitografia, podkolorowana kredką na papierze,
sygn. l.d.: Autolitografia kolorowana, p.d.: Jan Rubczak 1935.
autolitografia ręcznie kolorowana akwarelą/papier, 30,5 x 23,7 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'Jan Rubczak | Przyszowice' oraz l.d.: 'autolitografia'
autolitografia ręcznie kolorowana akwarelą/papier, 39 x 26,5 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'Jan Rubczak | Lubsza' oraz l.d.: 'autolitografia'
olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
na odwrocie autorski napis czarną farbą: ... [nazwa miejscowości - nieczytelna]/ Bretange/ Jan Rubczak/ ... [zapewne adres zamieszkania artysty - nieczytelnie]
litografia barwna, papier; 430 x 350mm;
sygn.p.d.: Rubczak
akwarela, papier; 29,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Rubczak
Pejzaż z południa Francji, ok. 1913
olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: Rubczak;
na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z tytułem Pejzaż z płd. Francji i datą 1913 r.
gwasz, ołówek/papier, 36 x 51 cm
sygn. p.d.: J.Rubczak (pierwsze litery imienia i nazwiska wiązane)
olej, dykta, 30 x 70 cm
sygn. p.d.: Rubczak
NAD KANAŁEM W MARTIGUES, ok. 1920
olej, płótno
50,4 x 61,4 cm
sygn. p.d.: Jan Rubczak
na odwrocie autorski napis: MARTIQUE [!] | pres de Marseille | Jan Rubczak | 9 rue Campagne Premiere | Paris
Vue depuis le Château de Tonquédec, Côtes-d’Armor, ok. 1914
olej, płótno
81 x 65 cm
sygn. l. d., na odwrociu inicjały i tytuł
akwarela/papier, 33 x 47 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'