CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)
olej/płótno, 51 x 70,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wł. Chmieliński'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Rynek Starego Miasta w Warszawie
akwarela/papier, 24 x 34 cm
sygnowany p.d.: "Wł. Chmieliński"
akwarela/papier, 24 x 33 cm
Warszawa - Widok od strony Krakowskiego Przedmieścia
olej/płótno, 38 x 61 cm
sygnowany p.d.: „Wł. Chmieliński”
olej, płótno
50,5 x 70,2 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
akwarela, ołówek, gwasz, papier naklejony na tekturę; 47 x 33 cm;
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz;
na odwrocie napis: ... STACHOWICZ (OKOŁO 1930-40(?)) - BRAT MICHAŁA STACHOWICZ / „WNĘTRZE PAŁACU”
przed konserwacją.
WARSZAWA - WIDOK OD STRONY MARIENSZTATU NA KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY I NOWY ZJAZD (WIADUKT PANCERA)
olej, płótno
60 x 80,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
WIDOK NA WAWEL Z ULICY KANONICZEJ
olej, płótno
35,3 x 25,2 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
akwarela/papier, 23,5 x 35 cm
sygnowany p.d.: 'W.Chmieliński'
akwarela, ołówek/papier, 33,5 x 23,5 cm
Wejście do archikatedry św. Jana
akwarela, tusz/papier, 50 x 40 cm
sygnowany p.d.: 'Wł. Stachowicz'
Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich
akwarela/papier, 50 x 35 cm
akwarela, ołówek/papier, 48,5 x 33,5 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'Wilanów | Wł. Stachowicz'
Brama na rynku Starego Miasta w Warszawie
akwarela, gwasz/papier, 44 x 34 cm
akwarela/papier, 49 x 33,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wł.Stachowicz'
akwarela, gwasz/papier, 37 x 32,8 cm
akwarela, gwasz/papier, 33,5 x 22,8 cm
Para pejzaży warszawskich: Fragment ze Starego Miasta i Widok na ul. Freta
akwarela, tusz/papier, 16 x 9 cm
sygnowane i opisane p.d.: 'Fragment ze St. Miasta | Wł. Stachowicz' i 'Widok na ul. Freta | Wł. Stachowicz'
Kościół NMP na Nowym Mieście w Warszawie
olej, płótno, 50 × 35,5 cm
sygn. p. d.: WłChmielinski
tusz, gwasz, akwarela, papier, 24 × 33,5 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński