TCHÓRZEWSKI Jerzy (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)
tusz, papier
42x29,8 cm
sygnowany l.d. "J Tchórzewski 48"
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, 32 x 23 cm, sygn.
Dar Rodziny
olej, tektura, 74 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: J. Tchórzewski 91.
Błaganie (z Tryptyku), 1985 r.
olej, płótno, 100 x 80,7 cm, 111,5 x 92 (w oprawie);
sygn.p.d.: J. Tchórzewski ‘85
olej/płyta, 60,5 x 76,5 cm
sygnowany p.d.: ‘TCHÓRZEWSKI’
na odwrociu opisany: ‘J. Tchórzewski 62 | “NARODZINY OGNIA”’
drzeworyt, papier; 17 x 11,5 cm (wymiar kompozycji),
sygn. p. d.: JTch (ołówkiem);
nr odbitki l. d.: 26/100 (ołówkiem).
akryl, papier; 65 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Tchórzewski 84;
na odwrocie opis: J Tchórzewski 84 / "NIEPOKÓJ" / akryl / (...) / z żywą nadzieją artystyczną / Jerzy Tchórzewski / 3 V 87 oraz pośrodku napis długopisem: Proszę nie ruszać.
grafika-linoryt/papier, 87,5x61 cm
28,5x21 cm
gwasz/papier, 67 x 96 cm
sygnowany p.d.: Tchórzewski 63
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie na płycie: strzałka HAUT | J Tchórzewski | PAYSAGE II | 67 x 69 cm | płyta oraz nalepka Sosnowieckiego Centrum Sztuki
olej, płótno, 65 x 45 cm
sygn. p.d.
Obraz nabyty od znanego marszanda.
tusz, flamaster, karton; 33 x 23 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Tch 85.
olej, płótno; 65 x 45 cm
sygnowany na odwrocie: "JTchórzewski", na blejtramie napis: "OBRAZ 23/60",
na ramie stempel: "Kolekcja Fibak | Monte Carlo"
gwasz, papier; 77,5 x 59 cm
sygnowany: "Tchórzewski '88"
olej, płótno
119 x 134 cm
sygn. l.d.: J. Tchórzewski 59.
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: J. Tchórzewski 59 | "PAMIĘCI OJCA"
powyżej strzałka i napis: GÓRA
PEJZAŻ Z DROGĄ OBSADZONĄ LIPAMI, 1953
Olej, płótno; 98 x 69 cm
Sygnowany p.d.: J.TCHÓRZEWSKI 53
*droit de suite
olej, płótno, 90 x 70 cm
sygn. ś.d.: J.Tchórzewski 76
opisany na odwrocie: J.Tchórzewski 76 / "WIELKIE ŁOWY" "GRANDE CHASSE"
acrylique / A Jean Morand en signe d'amitie Jerzy Tchórzewski
PROWENIENCJA:
Poznań, kolekcja prywatna
Belgia, kolekcja Jean Morand
olej/płótno, 65 x 85 cm
sygnowany i datowany l.d: 'J. Tchórzewski 58.'
- Jerzy Tchórzewski, wystawa indywidualna, Galeria Furstenberg, Paryż, kwiecień 1960
- Jerzy Tchórzewski - słowa i obrazy, red. Dorota Folga-Januszewska, Krzysztof Tchórzewski, Olszanica 2009, poz. 104, s. 75 (il.)
technika własna/papier, 20 x 15,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTchórzewski 63.'