BORYSOWSKI Stanisław (1901 Lwów - 1988 Toruń)
olej na tekturze, 22 × 29 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: Borysowski
cena wywoławcza: Wykup abonament
Katedra Notre Dame w Paryżu, przed 1939
olej, tektura; 29,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygnatura z dedykacją l. g.: Na pamiątkę Panu D ... (?) / Borysowski - (słabo czytelna).
akwaforta/papier, 26 x 32,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'S. Borysowski' oraz opisany l.d.: 'temat muzyczny IV'
sygnowany ołówkiem p.d.: 'S. Borysowski'
olej, sklejka, 56 × 49 cm
sygn. i dat. p. d.: 1933 Borysowski
tusz, papier, 17 × 15 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Borysowski
Martwa natura z kwiatami w dzbanie i jabłkami
olej/płótno, 62 x 70 cm
sygnowany l.d.: 'Borysowski' oraz powtórnie na odwrociu
olej, płótno naklejone na sklejkę; 59 x 70 cm;
sygn. p. d. wraz z dedykacją autorską: Kultura i Sztuka niech / będą Twoim mottem życia / Kochanemu Zbysiowi w dniu Chrztu ofiarowuje / Borysowski.
Pejzaż z torami kolejowymi, przed 1939
olej, płótno; 61,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Borysowski
Olej, sklejka; 37 x 43,5 cm
Sygnowany p.d.: Borysowski
technika własna, papier, wym. komp. 53 x 23,5 cm
sygn. ołówkiem p. d.: St. Borysowski
Chryzantemy w wazonie / Martwa natura z kwiatami i książką, lata 30.
Olej, płótno; wym.: 67 x 58,5 cm; sygn. w obrębie kompozycji (na okładce książki): Borysowski. Dynamiczne, barwne kompozycje.
Sucha igła; wym.: 105 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: S. Borysowski.
olej, tektura, 24 x 31 cm, sygn. p.g.: Borysowski
olej, płótno, 60 × 45,5 cm
sygn. l. d.: Borysowski
olej, płótno; 61,5 x 70, 5 cm;
sygn. p. d.: Borysowski
MARTWA NATURA Z ALBUMEM OBRAZÓW VELAZQUEZA, lata 40. XX w.
olej, płótno
64 x 90,5 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: Borysowski
litografia barwna/papier, 51 x 42 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Latawiec" epreuve d'artiste I SBorysowski 1984'
akwatinta/papier, 24,6 x 31,7 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'St Borysowski'
opisany ołówkiem l.d.: 'Koncert - akwaforta'
na odwrociu sygnowany i opisany: 'Kompozycja Muzyczna | [sygnatura]'