JAŹWIECKI Franciszek Adam (Kraków 1900 - Kudowa 1946)
sygn. dat. p.d.
litografia, 31x22 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
("Teka autolitografii artystów legionistów, wydana w dwudziestolecie zbrojnego czynu legionistów. 1914-1934", Kraków, 1934),
sygn. dat. p.d.,
litografia,
22.5x29 cm
Litografia
wym. komp.: 305 x 230 mm (plansza: 366 x 284)
sygn. oł. p.d.: Jaźwiecki 32, l.d.: Biecz. Plansza z teki "Biecz" (1933), nienotowanej przez M. Grońską.
Litografia; wym. planszy: 366 x 284 mm, (wym. komp.: 270 x 235 mm); sygn. oł. p.d.: Jaźwiecki 933, l.d. oł. tytuł: Biecz.
Litografia; wym. planszy: 354 x 286 mm (wym. komp.: 245 x 170 mm); sygn. oł. p.d.: Jaźwiecki 32, l.d. tytuł.
Locha z młodymi, lata 30. XX w.
Olej, sklejka;
wym.: 29,5 x 34,5 cm;
sygn. na odwrocie: F. Jaźwiecki.
Litografia;
wym.: 119 x 89 mm;
sygn. i dat. l.d.: Jaźwiecki 35.
olej/sklejka,
29,5 x 34,5 cm
sygnowany p. d.: `F. JAŹWIECKI`
Litografia
wym.: 240 x 170 mm (wymiary kompozycji)
sygn. oł. p.d.: Ja¼wiecki, 32, l.d.: Macierzyństwo.
drewno iglaste
wys. 12,5 cm
Na odwrocie podstawy napis długopisem: 5 XII 1929 Franek dla A.F. (Rze¼ba pochodzi od rodziny artysty)
teka 12 autolitografii
wym 370 x 325 mm
niesygn.; kart nlb. 1, tablice: 1. Okop na Polskiej Górze, 2. Mostek na bagnie, 3. Reduta Piłsudskiego, 4. Kostiuchnówka, 5. Zasieki pod Opatową, 6. Krzyże na Polskiej Górze, 7. Polski lasek, 8. Wołczeck, 9. Sosny na cmentarzu w Wołczecku, 10. Okop i mogiły, 11. Cerkiewka w Komarowie, 12. Kopiec na Polskiej Górze.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 266.
Olej, płyta;
20,4 x 17 cm
Na odwrocie ołówkiem: Procesja"/Ja¼wiecki
W okopach pod Koszyszczami, 1934
autolitografia z "Teki autolitografii artystów legionistów", 32,5 x 22cm
sygn. oł. p.d.: F. Ja¼wiecki ; l.d.: W okopach pod Koszyszczami /autolit.
litografia;
wym.: 235 x 295 mm;
sygn. oł. p.d.: Ja¼wiecki 1932, l.d.: Biecz.
Olej, tektura; 28,2 x 37,7 cm
Sygnowany p. d.: Fr. Jaźviecki. 27
Polska Góra. Teka autolitografii 1916-1937, 1937
12 autolitografii, plansza tytułowa, okładka
wym. plansz: 28 x 24 cm
sygn. na kamieniu. F. Jaźwiecki
na wewn. stronie okładki dedykacja artysty z datą 5. VI. 1937
olej, płótno, wym.: 66,5 x 74 cm,
sygn. p.d.: F. JAŹWIECKI
sygn. dat. p.d.
litografia
24x17