GORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał (1861 Warszawa - 1926 Berlin)
olej/płótno, 62,5 x 912 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'M.G.Wywiórski | Monachjum 86'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, płótno, tektura, 16,5 x 27,5 cm,
sygn. l.d.: M.G. Wywiórski.
olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 32 cm;
sygn. l. d.: M G Wywiór.
olej, płótno, 84 × 120 cm
sygn. p. d.: M.G.Wywiórski 1907
olej, płótno, 56 x 76 cm,
sygn. i dat. l.d.: M. Wywiórski 1917 r.
olej/deska, 18,5 x 29,7 cm
sygnowany l.d.: 'M.G. Wywiórski'
olej/tektura, 33,5 x 47 cm
sygnowany p.d.: 'M. G. Wywiórski'
olej/płótno, 69 x 139 cm
PEJZAŻ ZIMOWY Z DWOMA STOGAMI NA POLU, 1917
Olej, płótno; 99 x 157 cm
Sygnowany l.d.: M.G.Wywiórski | 1917
olej, płótno naklejone na tekturę,
22 × 32 cm, sygn. l. d.: M G Wywiórski
DĘBY NAD WODĄ W ROGALINIE, 1905
olej, płótno
50,2 x 64,5 cm
sygn. l.d.: M. G. Wywiórski | 1905.
olej, tektura
97,5 x 53,2 cm
sygn. l.d.: M. G. Wywiórski
olej, deska
18 x 29,8 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski
Na odwrocie napis kredką: 18 x 27,5
SPOTKANIE KOZAKA Z DZIEWCZYNĄ, 1886
olej, płótno dublowane, 60 x 90,5 cm
sygn. l.d.: M. Wywiórski Monachium 86
PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
Niemcy, Monachium, katalog aukcji Domu Aukcyjnego Neumeister, 4.12.1996, poz. 869
REPRODUKOWANY:
Obrazy polskich malarzy z kolekcji prywatnych, Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach, 2006
katalog aukcji Domu Aukcyjnego Neumeister, Niemcy, 4.12.1996, poz. 869, il. 287.
Radziejowice, Dom Pracy Twórczej, Obrazy polskich malarzy z kolekcji prywatnych, 2006
olej, płótno, 91 x 70 cm
sygn. p. d.: M. Gorstkin Wywiórski
olej, płótno naklejone na tekturę, 34 x 47 cm
Kolekcja rodziny artysty
Wystawiany i reprodukowany:
M.Gołąb, Michał Gorstkin Wywiórski - pejzaże. Między niebem a ziemią, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Poznań 2004, s. 118, nr kat. 62, il