KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: a.karpiński;
na odwrocie napis autorski: "Róże" żółte / mal. / a.Karpiński / Kraków.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/tektura, 35,5 x 100 cm
sygnowany l.d.: 'a. Karpiński.'
olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. przy prawej krawędzi: A. Karpiński;
na odwrocie napis autorski: "Róże" / mal. a. Karpiński / Kraków. 1934 -;
oraz dwa stemple autorskie.
Pielgrzymi (Na odpust, Procesja), 1907 r.
olej, tempera/płótno, 117 x 196 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Alfons Karpiński. | Kraków 1907'
Martwa natura z owocami, 1923 r.
olej/tektura, 40 x 54 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'A.Karpiński | 1923.'
na odwrociu pozwolenie na wywóz z 1958 roku, pismo z Polskiej Akademii Nauk wystosowane przez Andrzeja Ryszkiewicza, nalepka poznańskiego Salony "Sztuka" z okresu przedwojennego, papierowa nalepka Polswiss Art, Stockholms Auktionsverk oraz zakładu ramiarskiego
akwarela, ołówek, gwasz/deska, 31,5 x 22 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'AKarpiński. | 1916.'
olej, tektura, 67 x 49 cm
sygn. u dołu: a.karpiński 1923.V
Olej, płótno, 79 x 88 cm,
sygn. l. śr.: A. Karpiński.
Olej, tektura, 33,5 x 48,5 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.
olej, dykta; 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: a. karpiński
olej, tektura, 67 × 90,5 cm
sygn. i dat. l. g.: a.karpiński 1921, l. d.: „MANICURE”
Portret kobiety w wieczorowej sukni, 1952 r.
olej, tektura, 100 × 70 cm
sygn. i dat. p. d.: A.Karpiński 1952
na odwrocie autorski napis
olej, tektura, 97,5 × 69 cm,
sygn. i dat. l. d.: A. Karpiński./29.
na odwrocie nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z 1929 roku z tytułem pracy i datą
Akt kobiety w fotelu - portret żony artysty
olej, tektura; 101 x 71 cm;
sygn. l. d.: a karpiński.
Ulica Skałeczna w Krakowie, 1923 r.
olej/tektura, 13 x 19,2 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'a. Karpiński'
opisany na odwrociu: 'a. Karpiński Kraków | mal. w 1923 Kraków' oraz stempel wytwórni farb i przyborów malarskich 'Fr. Schoenfeld & Co'
akwarela, ołówek/tektura, 24,7 x 32 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'a. Karpiński.17.'
praca wykonana "plecach" oprawy grafiki artysty (nalepka wystawowa)
Przy studni - karta ze szkicami
ołówek/papier, 22,5 x 16,5 cm
sygnowany monogramem p.d.: 'ak'
Olej, tektura; wym.: 33 x 47 cm;
sygn. po lewej: A. Karpiński.
olej, płótno naklejone na tekturę; 37 x 27,2 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: a. karpiński 1890 r.
olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. prawy bok: a. karpiński