RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
olej, płótno, 60 x 81 cm; sygn. p.d.: Jan Rubczak
Na odwrocie autorskie napisy (nieczytelne).
cena wywoławcza: Wykup abonament
WIDOK RYNKU SPOD PODCIENI SUKIENNIC W KRAKOWIE, 1907
akwaforta, 28 x 28 cm
sygnowana ołówkiem "Jan Rubczak 907"
akwaforta, 27,5 x 26 cm
sygnowana na płycie l.d.: "Skałka Oryginal. Akwaforta Jana Rubczaka", p.d.: "Nakład Tow. Przyj. Sztuk Pięknych w Krak. 1908 R."
Zaułek krakowski - Plac przy kościele Mariackim
akwaforta, gwasz;
14 x 17,5 cm;
sygn. p.d. ołówkiem - Jan Rubczak
"Kościół Barbary z Maryackim", 1908
akwatinta, 14 x 11 cm
sygnowana p.d.: "Jan Rubczak 908", l.d.: "Kościół Barbary z Maryackim. Kraków"
"Wejście do kościoła św. Barbary w Krakowie", 1908
akwatinta, 13,2 x 11 cm
sygnowana p.d.: "Jan Rubczak 908", l.d.: "Wejście do kościoła św. Barbary. Kraków
akwarela, papier, 32,5 x 69 cm;
sygn. p.d. - Jan Rubczak / Cierlicko Dolne.
Kościół Św. Katarzyny w Krakowie
kredka, papier, 29,5 x 38,5 cm;
sygn. p.d.: Jan Rubczak 934
akwatinta podmalowywana ręcznie, 23,5 x 29,5 cm, sygnowana ołówkiem p.d.: "Jan Rubczak"
Artysta studiował u J.Pankiewicza. Był członkiem ugrupowań artystycznych Jednoróg, Zwornik, Pryzmat oraz Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka".
olej, dykta
49,5 x 74,7 cm